Wideo

Kanał H2 zmieni nazwę na History2

  • Telewizja
Autor: mbog

6 lutego, w środę A+E Networks odświeży wizerunek kanału H2 w Polsce. Tego dnia stacja zmieni nazwę na History2. Pojawi się również nowa identyfikacja wizualna.

Stacja History2 będzie uzupełniała ofertę kanału popularnonaukowego History. Pojawi się tam szeroka oferta programów – od tematyki wojennej poprzez historię starożytną i współczesną aż po nauki ścisłe, motoryzację i inżynierię. Nadawca stacji stawia na wypełnione ciekawą i przystępną treścią produkcje, w których fascynujące fakty łączą się z wciągającą akcją. Na antenie pojawią się autorskie programy dokumentalne przedstawiające wizję historii z różnych stron świata. Nie zabraknie również opowieści o teoriach spiskowych, odkrywania bogactwa świata oraz doświadczania kluczowych momentów z przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości.

Logo History2 zaprojektowano w nawiązaniu do brandingu kanału History, wykorzystując charakterystyczne dla niego kolory i estetykę. Nadawca podkreśla, że nowa oprawa kanału jest rezultatem strategii uwzględniającej zainteresowania widzów kanału oraz ich niezaspokojony apetyt na wiedzę.

Kanał H2 jest dostępny w ponad 3 milionach gospodarstw domowych w Polsce. W swojej ofercie posiadają go najwięksi operatorzy: Cyfrowy Polsat, nc+, Orange, Vectra, Toya, Inea, Promax, Play Now oraz ipla.tv.