Kanał Sportowy zniknął podczas transmisji na żywo z YouTube. „To jeszcze nie jest nasz koniec”

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Mający ponad 566 tysięcy subskrypcji na YouTube Kanał Sportowy został w czwartek, 16 września usunięty z platformy.

Użytkownicy serwisu, wchodząc na profil internetowego projektu dziennikarzy sportowych mogą przeczytać komunikat:

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi.

Wcześniej, w styczniu, czerwcu i lipcu bieżącego roku kanał otrzymywał blokady wrzucania filmów i transmisji na żywo „za naruszanie Wytycznych dla Społeczności czy Warunków korzystania z usługi”. One trwały kolejno tydzień, dwa i trzy tygodnie. W związku z tym, prowadzili emisję na drugim z kanałów. Po zakończeniu blokad, wracali na główny kanał.

Sprawę komentuje jeden z dziennikarzy Kanału Sportowego, Mateusz Borek:

To jeszcze nie jest nasz koniec. Pracujemy. Dziękujemy za Wasze liczne wiadomości pełne wsparcia – mówi Mateusz Borek na twitterze

Według wpisów w mediach społecznościowych, kanał został zamknięty podczas trwania programu na żywo „Oktagon Live”. Dyskusja dotyczyła m.in. rywalizacji zawodniczek transseksualnych w MMA.

Drugi z kanałów, Kanał Sportowy Extra (185 tysięcy subskrybentów) wciąż działa. Dzisiaj została na nim przeprowadzona transmisja programu „Park maszyn”.

 

Kanał Sportowy został założony na YouTube 29 listopada 2019 roku. Założycielami Kanału Sportowego są Tomasz Smokowski, Mateusz Borek, Michał Pol i Krzysztof Stanowski. Smokowski był do 3 września bieżącego roku prezesem kanału. Zastąpił go na tym stanowisku Maciej Sawicki, były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszą transmisją był live charytatywny 23 grudnia 2019 roku, gdzie w zamian za wpłacone pieniądze można było otrzymać koszulki znanych piłkarzy. Oficjalną działalność kanał rozpoczął 1 marca 2020 roku programem „Misja Futbol”. W ramówce kanału można obejrzeć magazyny o Ekstraklasie, lidze hiszpańskiej, angielskiej, niemieckiej czy włoskiej. Są także programy o Formule 1, MMA, boksie, NBA, skokach narciarskich czy siatkówce. Można także obejrzeć rozmowy Małgorzaty Domagalik „Niech gadają” czy program z telefonami od widzów „Hejt Park – Przejdźmy na TY”.