Kanał ukraińskiej telewizji publicznej – UA Perszyj dostępny w TVP VOD i TVP GO

rafs

Telewizja Polska udostępniła pierwszy kanał mediów publicznych na Ukrainie – UA Perszyj w swoich usługach streamingowych.

TVP udostępniła kanał w ramach aplikacji TVP GO (urządzenia mobilne i HBBTV), TVP VOD (urządzenia mobilne i Smart TV) oraz na portalu TVP Stream. Polski nadawca publiczny swoją decyzją chce wesprzeć imigrantów z Ukrainy w przekazywaniu im informacji z ich kraju w natywnej telewizji.

Myślimy o obywatelach Ukrainy, którzy oczekują pomocy imigranckiej w Polsce i ukraińskiej diasporze, którzy żyje od wielu lat w Polsce. Chcemy być z nimi. Ukraińskie media publiczne są dla nas naturalnym partnerem – powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej w TVP World.

Kanał UA: Perszyj należy do Narodowej Publicznej Teleradiokompanii Ukrainy (Suspline). Do niej również należą takie kanały telewizyjne jak UA: Kultura czy stacje regionalne, a także kanały radiowe, w tym Radio Ukraina. UA: Perszyj jest głównym kanałem mediów publicznych. W ramach niego można oglądać programy informacyjne, seriale, filmy oraz wydarzenia sportowe. Media publiczne w Ukrainie produkują własny program specjalny o wydarzeniach związanych z atakiem Rosji na Ukrainę.

Maraton informacyjny „Obrona Ukrainy”

Od czwartku, 22 lutego ukraińskie stacje telewizyjne prowadzą maraton informacyjny. W ramach niego emitowane są wiadomości na temat konfliktu w ich kraju. Są też praktyczne informacje m.in. jak reagować w razie alarmu o nalocie.  Siedem stacji komercyjnych (1+1, Ukraina 24, S, N, Inter, ICTV, Rada TV) prowadzi wspólny maraton informacyjny „Obrona Ukrainy”.  W nim redakcje zmieniają się co 6 godzin, by przekazywać informacje Ukraińcom. Program redakcji jest nadawany na wszystkich kanałach.

fot. YouTube Ukraina 24/własne

Program można śledzić na YouTube oraz w Polsce na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych (Ukraina 24 i 1+1) i usługach streamingowych jak TVN24 Go, WP Pilot, Player czy Polsat Box Go (kanał Ukraina 24).