Kanały informacyjne z całonocną emisją w związku z atakiem Rosji na Ukrainę [FOTO]

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: rafs

Stacje informacyjne w Polsce nadawały przez całą noc z 24 na 25 lutego 2022 roku. Ma to związek z atakiem Rosji na Ukrainę i rozwojem wydarzeń związanych z tym konfliktem.

Kanały TVP Info, TVN24 i Polsat News przeszły na emisję całodobową z uwagi na ostatnie wydarzenia w Ukrainie. Prezenterzy wieczorem w czwartek, 24 lutego informowali o tym na antenach stacji. Również pojawiały się takie informacje na social mediach dziennikarzy. Tak było w przypadku TVN24.

Noc informacyjna w TVP Info, TVN24 i Polsat News

TVP Info nadawało w nocy programy informacyjne w duetach. Stacja przekazywała informacje aż do godzin porannych.

O godzinie 7:10 nadano specjalne wydanie programu „Jedziemy”. Po 01:00 w nocy TVP1 rozpoczęło retransmisję TVP INFO (z przerwą na „Wiadomości” i „Kwadrans polityczny”).

Program TVN24 w nocy prowadził głównie zespół TVN24 BiS ze wsparciem niektórych dziennikarzy TVN24. Program prowadzili: Jan Niedziałek, Monika Tomasik, Cezary Królak. Do godziny 0:30 w studiu była jeszcze Anna Jędrzejowska, która prowadziła pasmo od godziny 19:40 dnia poprzedniego z przerwą na specjalne wydanie magazynu „Polska i świat”. Informacje w sprawie pozycji wojsk rosyjskich podawali Cezary Królak i Paweł Łukasik. Zespół ten prowadził program do godziny 5:00, wtedy program przejął Łukasz Jedliński z poranka. O 8:00 zmienił go Robert Kantereit.

fot. własne
fot. własne
fot. własne
fot. własne

Polsat News swój nocny program powierzył jednemu dziennikarzowi. Był to Jarosław Gugała, który prowadził całe pasmo od godziny 23:30 w czwartek, 24 lutego do 4 rano w piątek, 25 lutego. W programie nie zabrakło również rozmowy z gościem przed Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. O godzinie 4:00 wszedł ten sam zespół poranka, co w czwartek – Marta Budzyńska i Michał Cholewiński. Od godziny 9:00 są Beata Cholewińska i Igor Sokołowski.

fot. własne
fot. własne

Inwazja Rosji na Ukrainę – reakcja mediów

W czwartek, 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę od strony wschodu i północy kraju. Polskie media od godzin wczesnoporannych prowadziły swoje wydania specjalne.