Kanały Polsat Sport zmieniają nazwy, ale nie wszystkie

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwały w sprawie ważnych zmian w nazwach kanałów grupy Polsat Sport. Dotyczą one trzech głównych kanałów sportowych –  Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News.

Zgodnie z informacją KRRiT z czwartku, 21 marca, stacje zmienią nazwy na Polsat Sport 1,2 i 3. Kanały te nigdy nie modyfikowały swoich nazw od początku swoich emisji w 2000, 2005 i 2011 roku.

Nadawca nie uzasadnił czym jest spowodowana zmiana nazw kanałów. Dla nazw „Polsat Sport 2/3” jest to powrót po 8 latach przerwy. Pierwotnie takie nosiły kanały premium uruchomione na mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji. Na ten moment nie wiadomo, czy inne sportowe kanały grupy takie jak Polsat Sport Fight czy Polsat Sport Premium 1-6 również je zmienią. 

fot. Polsat

Polsat Sport traci Ligę Mistrzów UEFA

Być może zmiana nazwy kanałów spowodowana jest utratą Ligi Mistrzów UEFA przez Telewizję Polsat. Grupa CANAL+ poinformowała, że wygrała przetarg, dzięki któremu po 6 sezonach przerwy ponownie ma transmitować najważniejsze europejskie klubowe rozgrywki. Jednak, jak podaje portal Meczyki.pl, Grupa Polsat Plus ma kupić prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Telewizji Polsat podczas posiadania praw do Ligi Mistrzów UEFA wielokrotnie zarzucano niską jakość komentarza oraz ekspertów w studiu.