Kanały telewizyjne z WP Pilot dostępne w całej Unii Europejskiej

mtom

Usługa WP Pilot od 20 marca jest już dostępna na terenie całej Unii Europejskiej. Internauci mogą oglądać ponad 30 kanałów polskiej telewizji za darmo mogą korzystać tymczasowo podróżujący z Polski na terenie UE.

Rozszerzenie działania platformy możliwe jest dzięki rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści.

Nadawca wymaga jednak weryfikacji miejsca zamieszkania na terytorium Polski poprzez podanie numeru polskiego konta bankowego lub przesłania zdjęcia polskiego dowodu osobistego. Dostęp do kanałów telewizyjnych w usłudze WP Pilot będzie dostępny dla osób, które są tymczasowo obecne w innym państwie Unii.

Telewizja nadal przyciąga wielu odbiorców, a jej średni czas oglądania w Polsce nie spada. WP Pilot to usługa o globalnym potencjale – możliwości wygodnego oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych nie oferuje zbyt wielu nadawców. Dzięki nowym przepisom możemy poszerzyć zakres działania usługi poza granice kraju i tym samym odpowiedzieć na prośby wielu naszych użytkowników. Od teraz z WP Pilota będzie mógł skorzystać każdy, kto na krótko wyjeżdża z Polski np. na wakacje czy w delegacje służbowe w obszarze Unii Europejskiej – mówi Paulina Górska, dyrektor WP Pilot