Kanały telewizyjne z WP Pilot dostępne w całej Unii Europejskiej

  • Internet
  • Telewizja
Autor: mtom

Usługa WP Pilot od 20 marca jest już dostępna na terenie całej Unii Europejskiej. Internauci mogą oglądać ponad 30 kanałów polskiej telewizji za darmo mogą korzystać tymczasowo podróżujący z Polski na terenie UE.

Rozszerzenie działania platformy możliwe jest dzięki rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści.

Nadawca wymaga jednak weryfikacji miejsca zamieszkania na terytorium Polski poprzez podanie numeru polskiego konta bankowego lub przesłania zdjęcia polskiego dowodu osobistego. Dostęp do kanałów telewizyjnych w usłudze WP Pilot będzie dostępny dla osób, które są tymczasowo obecne w innym państwie Unii.

Telewizja nadal przyciąga wielu odbiorców, a jej średni czas oglądania w Polsce nie spada. WP Pilot to usługa o globalnym potencjale – możliwości wygodnego oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych nie oferuje zbyt wielu nadawców. Dzięki nowym przepisom możemy poszerzyć zakres działania usługi poza granice kraju i tym samym odpowiedzieć na prośby wielu naszych użytkowników. Od teraz z WP Pilota będzie mógł skorzystać każdy, kto na krótko wyjeżdża z Polski np. na wakacje czy w delegacje służbowe w obszarze Unii Europejskiej – mówi Paulina Górska, dyrektor WP Pilot