Karolina Hytrek-Prosiecka poprowadzi „Poranną rozmowę” Gazeta.pl

  • Internet
  • Agora
Autor: rafs

Od poniedziałku, 5 września „Poranna rozmowa” Gazeta.pl zyska nową prowadzącą. Gospodarzem programu będzie Karolina Hytrek-Prosiecka.

Pierwszy odcinek z udziałem nowej prowadzącej zostanie wyemitowany w najbliższy poniedziałek o godz. 8:30. Karolina Hytrek-Prosiecka jest dziennikarką ekonomiczną, przez ponad 10 lat związaną z telewizją TVN CNBC i TVN24. Współtworzyła i prowadziła na żywo programy poświęcone gospodarce i sprawom międzynarodowym. Regularnie przygotowywała także materiały do głównego wydania „Faktów” TVN.

Po odejściu z dziennikarstwa zajęła się doradztwem strategicznym w zakresie zarządzania informacją. Od kilku lat prowadzi jeden z największych serwisów poświęconych systemowi ochrony zdrowia. Jest również komentatorką polityczno-ekonomiczną, trenerką komunikacji i współprowadzącą podcastu poświęconego relacjom mediów z branżą PR.

„Poranna rozmowa” to najważniejszy publicystyczny format wideo w Gazeta.pl. Doświadczenie Karoliny Hytrek-Prosieckiej, które wyniosła m.in. z „Faktów” TVN i TVN CNBC gwarantuje wzmocnienie zespołu i jakości contentu, który tworzymy na co dzień dla naszych użytkowników. To niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie gorącego czasu kampanii i roku wyborczegomówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo.

Znam warsztat Łukasza Kijka oraz zespół, który stworzył, z wieloma osobami pracowałam jeszcze w TVN, dlatego nie zastanawiałam się długo nad złożoną propozycją, choć to poważne wyzwanie. Krótka chwila poza dziennikarstwem dała mi nieosiągalne wcześniej doświadczenia z obszaru zarządzania informacją i pozwoliła spojrzeć na nasz zawód trochę z boku. Efektem tego jest zupełnie inna percepcja potrzeb czytelnika, widza czy słuchacza i ten filtr będę starała się nałożyć w porannych rozmowach z politykami i ekspertami. Czeka nas brutalna i brudna kampania wyborcza, bo stawka tych wyborów jest ogromna. Nie zostawiam dotychczasowych projektów, po prostu nieco wydłużam mój dzień pracyprzyznaje Karolina Hytrek-Prosiecka.

„Poranna rozmowa” Gazeta.pl – kiedy i gdzie?

„Poranna rozmowa” to format wideo emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 na Gazeta.pl oraz na profilu portalu na Facebooku. Program, prezentowany na stronie głównej Gazeta.pl od 2018 r., poświęcony jest aktualnym zagadnieniom ze świata polityki, ekologii i społeczeństwa. Jego gośćmi są najważniejsze postaci życia publicznego i politycznego. Prowadzącym formatu, oprócz Hytrek-Prosieckiej będzie Jacek Gądek.