Katarzyna Ramotowska redaktorem naczelnym TVN24 BiS. Jacek Stawiski pozostaje w zespole stacji

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Katarzyna Ramotowska od czerwca obejmie stanowisko redaktora naczelnego TVN24 BiS. Dotychczasowy redaktor naczelny, Jacek Stawiski pozostaje w roli prowadzącego weekendowych programów w TVN24 i TVN24 BiS.

Katarzyna Ramotowska z TVN Grupa Discovery związana jest od 2004 roku. Od lipca 2019 roku była zastępcą redaktora naczelnego TVN24 BiS. W stacji pracuje od początku jej istnienia. Była wydawcą m.in. flagowego programu kanału – „Fakty o Świecie”. Wcześniej wydawała także programy informacyjne i projekty specjalne w TVN24. Zajmowała się również m.in. wdrożeniami nowych technologii nadawczych i realizacyjnych w pionie newsów TVN.

TVN24 BiS to redakcja pełna kreatywnych i gotowych na wszelkie wyzwania ludzi. Kierowanie takim zespołem to dla mnie wielki zaszczyt. Nasze hasło – z pasją o świecie – realizujemy każdego dnia. To pasja do opowiadania o tym, co dzieje się na świecie i jak przekłada się to na nasze życie tu w Polsce – powiedziała Katarzyna Ramotowska, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Kierowanie redakcją TVN24 BiS w ostatnich latach było dla mnie wielkim zaszczytem i po prostu wielką przyjemnością, połączoną z przygodą zawodową. TVN24 BiS relacjonuje głównie wydarzenia międzynarodowe, a tych jak zawsze, nigdy nie brakowało. Ja szczególnie jestem zainteresowany sprawami zagranicznymi, polityką światową, miejscem Polski w Europie i świecie, dlatego ta funkcja była dla mnie tak bardzo ciekawa, inspirująca oraz zawodowo i osobiście ważna. Wiem, że sprawy międzynarodowe są także ważne dla Kasi Ramotowskiej, której życzę powodzenia w nowej roli i trzymam kciuki za cały zespół TVN24 BiS – powiedział Jacek Stawiski.

Jacek Stawiski jest związany z TVN24 od 16 lat. Jest stałym komentatorem wydarzeń międzynarodowych. Prowadzi sobotni „Horyzont” w TVN24 BiS oraz współprowadzi niedzielny program „Ewa Ewart Poleca” w TVN24 oraz TVN24 BiS. Obie audycje można oglądać również w aplikacji TVN24 GO.

TVN24 BiS to drugi kanał informacyjny TVN Grupa Discovery. Stacja prezentuje przede wszystkim informacje ze świata, relacje korespondentów zagranicznych i opinie ekspertów. Flagowym programem są „Fakty o Świecie”, który emitowany jest od poniedziałku do piątku w dwóch odsłonach – o godzinie 18:30 i 20:20.