„Kevin sam w domu” nie tylko w Polsacie. Gdzie zagranicą można obejrzeć film?

  • Telewizja
Autor: rafs

„Kevin sam w domu” kolejny rok z rzędu będzie wyemitowany w Polsacie. Kultowy film od kilkunastu nad kojarzony z telewizją Zygmunta Solarza po raz kolejny przywita widzów w wigilijny wieczór.

Emisja popularnego filmu z Macaulayem Culkinem w roli głównej będzie w 24 grudnia o godzinie 20:00.  Telewizja Polsat nie jest jedyną stacją w Europie, która pokaże wspomniany klasyk.

„Kevin sam w domu”, ale również „Sam doma”, „Allein zu Haus”

Film będzie można także zobaczyć u sąsiadów Polski. Słowacka komercyjna TV JOJ nada w Wigilię dwie części filmu. Pierwsza zostanie wyemitowana o godzinie 12:50 (w piątek, 22 grudnia film był o 20:40), natomiast „Kevin sam w Nowym Jorku” („Sám doma 2: Stratený v New Yorku”) będzie w prime time o godzinie 20:00. Stacja tego dnia nie będzie emitować reklam. Czesi będą mogli obejrzeć „Sam doma” na antenie TV Prima o godzinie 19:50.  W Boże Narodzenie stacja komercyjna wyemituje część drugą („Sám doma 2: Ztracen v New Yorku”) o 20:15. W Niemczech Sat.1 pokaże w Wigilię o godzinie 20:15 „Kevina samego w domu” („Kevin – Allein zu Haus”), a w Boże Narodzenie drugą część o tej samej porze.

 

„Kevin sam w domu” jako „Home Alone”

W Holandii film pod oryginalnym tytułem nada SBS6 w Boże Narodzenie o 20:27.  W Wielkiej Brytanii w Wigilię ITV pokaże drugą część filmu o godzinie 17:25 czasu w Londynie (18:25 w Polsce). Doszło do rozdrobnienia części filmu pomiędzy dwie różne stacje. Jest więc inaczej niż w Europie. Publiczna telewizja Channel 4 ma pokazać pierwszą część w Boże Narodzenie o 18:30 czasu londyńskiego (19:30 w Polsce). Można więc zauważyć, że prawa nie są w rękach jednej grupy medialnej. W odróżnieniu od sytuacji w Niemczech, w Chorwacji RTL nada film Sam u kući” o godzinie 20:15 w Wigilię. Film „Viens pats mājās” został już nadany w łotewskiej stacji TV3 1 grudnia o godzinie 20:15 (19:15 w Polsce). W Wigilię popołudniu stacja zaprezentuje czwartą, a dzień później piątą część filmu.

„Kevin sam w domu” – o czym opowiada film?

„Kevin sam w domu” to amerykańska komedia familijna z 1990 roku. Opowiada historię rodziny McAllisterów, którzy zamierzają spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem. Niestety w dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania w drodze na lotnisko, zapominają zabrać ośmioletniego Kevina. Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim w czym do tej pory wyręczali go rodzice. Ponadto na horyzoncie pojawia się para złodziejaszków.