Kim jest Wojtek z Zanzibaru? Byli współpracownicy i polskie gwiazdy prezentują historię „Króla Zanzibaru”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

W serwisie Max udostępniono trzyodcinkowy serial dokumentowy „Król Zanzibaru”. Produkcja prezentuje historię popularnego biznesmena skazanego za oszustwa – Wojtka Żabińskiego.

„Król Zanzibaru” to seria dokumentalna odkrywająca kulisy wielkiej piramidy finansowej, zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako „Wojtek z Zanzibaru”. Na początku pandemii wykorzystał on brak obostrzeń i założył na tej egzotycznej wyspie sieć hoteli Pili Pili. Szybko zyskał status lokalnego celebryty, a za sprawą jego charyzmy i niekończących się okazji rabatowych na wyspę ściągały dziesiątki gości. A jego biznesy prezentowano w programach, które można było oglądać m.in. w Travel Channel (należącym wówczas do TVN Grupa Discovery).

Nic nie zapowiadało, że za popularnym biznesem kryją się problemy finansowe, zwolnienia i setki naciągniętych klientów. To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu developerskiego, w którym liczba poszkodowanych sięga kilkuset osób, a straty liczone są w milionach złotych.

„Król Zanzibaru” to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii. Jesteśmy przekonani, ze nasi widzowie sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy Wojtek z Zanzibaru jest ofiarą własnego biznesu, czy też po prostu cynicznym naciągaczem. Ta historia przez wiele tygodni nie schodziła z czołówek gazet i portali, dziś jest szansa poznać jej kulisy. To świetna propozycja, zwłaszcza na początek wakacji, kiedy częściej niż zwykle przeglądamy turystyczne oferty – komentuje Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max.

W trzyodcinkowej serii dokumentalnej, głos zabierają poszkodowani, którzy najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko. O współpracy opowiadają też znane gwiazdy, a wśród nich Natalia Kukulska czy Żelisław Żyżyński.

„Król Zanzibaru” można oglądać w sersie Max.