Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 bez transmisji w telewizji. Transmisja na YouTube

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Odbywające się w dniach 3-12 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej nie są transmitowane w polskiej telewizji.

Brak transmisji w polskiej telewizji najprawdopodobniej jest spowodowany trwającymi zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Transmisje z nich dostępne są między innymi w Telewizji Polskiej. To TVP pokazywało poprzednie edycje klubowego czempionatu. W tym roku nie ma transmisji na antenie TVP Sport.

Transmisja Klubowych Mistrzostw Świata na YouTube

W związku z brakiem posiadacza praw w Polsce, kanał Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA udostępnia mecze na swoim kanale YouTube za darmo. Widzowie w Polsce mogą oglądać mecze od półfinałów, a także mogli zobaczyć mecz o 5. miejsce. Pierwszy półfinał odbył się we wtorek, 8 lutego. W nim brazylijska drużyna Palmeiras pokonałą egipskie Al Ahly 2:0. Drugi odbył się w środę, 9 lutego między saudyjskim Al Hilal a angielską Chelsea o godzinie 17:30.  Mecze o 3. miejsce i finał odbędą się w sobotę, 12 lutego kolejno o godzinie 14:00 i 17:30. 

Aktualizacja 11.02: Mecz Palmeiras nie był transmitowany, mecz o 5. miejsce był. Transmisja spotkania Chelsea została przerwana ze względu na prawa autorskie, jednak po 30 minutach wróciła.

W Polsce ze względu na brak posiadacza praw telewizyjnych w taki sposób FIFA pokazywała Puchar Narodów Arabskich w piłce nożnej, który odbywał się w grudniu 2021 roku w Katarze. Widzowie w Polsce mogli oglądać transmisje za darmo, z angielskim komentarzem. Za darmo na YouTube można w Polsce także oglądać rozgrywki australijskiej A-League na kanale KeepUp oraz niektóre transmisje Azjatyckiej Ligi Mistrzów i AFC Cup na kanale AFC.

Co to Klubowe Mistrzostwa Świata

W Klubowych Mistrzostwach Świata gra 7 drużyn z 6 federacji. 6 z nich jest mistrzami swoich strefowych rozgrywek, a 1 to drużyna z kraju gospodarza. Drużyna lokalna i ze strefy Oceanii zaczynają grę w 1. rundzie. W 2. rundzie dołączają mistrzowie Azji (do którego dołącza zwycięzca 1. rundy) Afryki i Ameryki Północnej. W półfinale na zwycięzców spotkań czekają mistrzowie Ameryki Południowej i Europy, którzy mają najdalsze rozstawienie. To prawdopodobnie ostatnia impreza w tym formacie. Od 2023 roku będzie ona rozbudowana do 24 drużyn.