„Komiksowe soboty” w listopadzie na TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja TNT w listopadzie zaprezentuje nowy cykl „Komiksowe soboty”. Stacja pokaże rysunkowe hity z pogranicza fantasy, sci-fi i horroru.

2 listopada stacja zaprezentuje film „Punisher”. Produkcja powstała na podstawie komiksu autorstwa Gerry’ego Conwaya, Johna Romitę Sr. i Rossa Andru. Gdy rodzina Franka Castle’a (Dolph Lundgren), ginie w zamachu zorganizowanym przez mafię, policjant poprzysięga sobie odnaleźć morderców i wymierzyć im sprawiedliwość.

W następną sobotę TNT pokaże historię Johna (Keanu Reeves), bohatera filmu „Constantine”. Po tym jak odwiedził piekło, powraca do żywych, by ocalić swoją duszę od wiecznego potępienia. Okultysta wraz ze sceptyczną policjantką (Rachel Weisz) pracuje nad sprawą tajemniczego samobójstwa jej bliźniaczej siostry. Śledztwo prowadzi partnerów przez świat demonów i aniołów, który kryje się pod osłoną krajobrazu współczesnego Los Angeles.

16 listopada widzowie poznają trzy przeplatające się ze sobą historie mieszkańców miasta bezprawia. W większości czarno-biały film „Sin City – Miasto grzechu” jest ceniony za swój ponury nastrój. TNT zabierze swoich widzów do epicentrum przestępczości – siedliska mafiozów, złodziei i nierządu.

Przedostatnim filmem w cyklu „Komiksowe soboty” będzie „Green Lantern”, który ukazuje historię przemiany utalentowanego pilota testowego Hala Jordana (Ryan Reynolds) w strażnika wszechświata należącego do prestiżowego Korpusu Zielonych Latarni. W krytycznym dla cywilizacji momencie okazuje się, że to Hal jest brakującym ogniwem w walce z potężnym wrogiem zwanym Parallax.

W ostatnią sobotę listopada TNT pokaże film „Hellboy”. Przywołany w ostatnich dniach II Wojny Światowej przez nazistów demon trafia pod opiekę amerykańskiego profesora Brooma, który opiekuje się nim i wychowuje jak własnego potomka. W dorosłości przybysz z zaświatów zostaje członkiem ściśle tajnego Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPiO), którego głównym zadaniem jest ochrona świata przed potworami.

Filmy emitowane w ramach cyklu „Komiksowe soboty” będą prezentowane o godzinie 21:00.