Koncert Anne-Sophie Mutter w niedzielę w Radiowej Dwójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mtom

W niedzielę, 15 kwietnia radiowa Dwójka zaprasza na koncert niemieckiej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter. Występ poprzedzi piątkowy wywiad Krzysztofa Dziuby z artystką w audycji „O wszystkim z kulturą”.

Słuchacze będą mogli zapoznać się z koncertami, które odbyły się w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Sali NOSPR w Katowicach w ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Artystka zaprezentowała dzieła: Ludwiga van Beethovena (Uwertura Coriolan op. 62; Koncert skrzypcowy D-dur op. 61) i Johannesa Brahmsa (II Symfonia D-dur op. 73).

Emisja koncertu na antenie radiowej Dwójki w niedzielę 15 kwietnia w godzinach 18:00-20:00 w ramach audycji Klaudii Baranowskiej. W piątek, 13 kwietnia w audycji „O wszystkim z kulturą” o godzinie 18:00 Krzysztof Dziuba porozmawia z artystką.

Anne-Sophie Mutter rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu, ale szybko zmieniła instrument na skrzypce. Przełomowe dla jej kariery okazało się spotkanie z dyrygentem Herbertem von Karajanem, który zaprosił mającą zaledwie 13 lat skrzypaczkę do występów z orkiestrą Filharmoników Berlińskich. Dwa lata później ukazała się jej pierwsza płyta z koncertami skrzypcowymi Mozarta.