Koncert „To, co najpiękniejsze…” 24 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: redakcja

W sobotę, 24 lutego o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze…”.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

„To, co najpiękniejsze… – Zima” to drugi z serii koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Celem tych koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, także klasycznej, wśród odbiorców, nie będących jeszcze koneserami, ale poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.

Po odsłonie jesiennej przyszła pora na odsłonę zimową, podczas której dojdzie do zderzenia dwóch muzycznych światów: rocka w interpretacji artystów związanych z projektem Męskie Granie Orkiestra 2017 oraz muzyki klasycznej, reprezentowanej przez Polską Orkiestrę Radiową.

Pierwsza część koncertu będzie należała do artystów skupionych wokół projektu Męskie Granie Orkiestra 2017, który wystąpi w następującym składzie: Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni „Ziut” Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Natalia Zamilska, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek i Lesław Matecki. Na scenie zaprezentowane zostaną utwory z albumu „Męskie Granie 2017”, którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Drugą część koncertu przejmie Polska Orkiestra Radiowa, prowadzona przez dyrektora artystycznego  Michała Klauza. Jedyna orkiestra istniejąca obecnie w strukturach publicznego nadawcy – zaprezentuje Suitę na orkiestrę estradową Dymitra Szostakowicza – jednego z najwybitniejszych symfoników XX wieku.