Koncert poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu w Radiowej Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mtom

W czwartek 15 marca, w dniu pierwszej rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego, w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się specjalny koncert poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu. Gospodarzem wieczoru będzie jego syn, Jan Młynarski,Transmisja od godziny 19:00 w radiowej Trójce.

Jan Młynarski, razem z zaproszonymi wokalistami i muzykami wykona wybrane utwory z tekstami ojca. Tego samego dnia w Trójce będzie można również  usłyszeć piosenki śpiewane lub napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski związany był z Trójką niemal od początków swej kariery – z uwagi na współpracę z Radiowym Studiem Piosenki. W rocznicę śmierci artysty naszą antenę przez cały dzień wypełnią jego piosenki, a gospodarzem koncertu – hołdu dla pana Wojciecha w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zresztą 7 lat temu miał swój benefis, będzie jego syn – Jan Młynarski – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Jak zapowiada Agnieszka Szydłowska, radiowa Trójka chce przypomnieć warszawskie szlagiery, piosenki uliczne i zbójeckie. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że twórczość Wojciecha Młynarskiego fascynuje kolejne pokolenia i zachowuje świeżość.

Ale to nie będzie akademia ku czci, ale wypełniony energią, żywiołowy wieczór. Jan Młynarski, kontynuujący wielopokoleniową tradycję muzyczną rodziny (tworzy Warszawskie Combo Taneczne i wydał niedawno bestsellerową płytę „Noc w wielkim mieście” z Jazz Bandem Młynarski-Masecki), do udziału w koncercie zaprosił muzyków, z którymi nagrał album „Młynarski Plays Młynarski”. A specjalnymi gośćmi wieczoru będą: Alicja Majewska, Gaba Kulka, Daria Zawiałow, Marian Opania i Włodzimierz Korcz – mówi Agnieszka Szydłowska, dziennikarka muzyczna Trójki