Koncert „Solidarni z Ukrainą” w TVP1. Wspólna inicjatywa z Caritas

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

Telewizja Polska zaprasza na specjalny koncert w geście sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. W trakcie koncertu Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy” prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla ukraińskich ofiar zaatakowanych przez Rosję.

W programie tego koncertu, w geście solidarności z narodem ukraińskim, wystąpią polskie gwiazdy, m.in.: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Izabela Trojanowska, Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski, Mikołaj Krawczyk i Filip Lato. Na scenie nie zabraknie również wspierających Ukrainę zespołów takich, jak: Feel, Pectus, Blue Cafe, Enej, Taraka i Kombi. Widowisko uświetnią ukraińskie wokalistki: Julia Belei w towarzystwie polskiego chóru Solidarni Gospel Choir oraz Oleksandra Zhuravel.

Koncert „Solidarni z Ukrainą” powstaje przy wsparciu Programu Wieloletniego „Niepodległa”, który jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Podczas trwania wydarzenia, Caritas Polska prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla ukraińskich ofiar rosyjskiej napaści.

Koncert odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej na ul. Woronicza 17 (dziedziniec od ul. Samochodowej) i będzie dostępny bezpłatnie dla publiczności. Gospodarzami będą Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Kammel.

Transmisja koncertu „Solidarni z Ukrainą” w niedzielę, 27 lutego o godzinie 17:30 w TVP1 i TVP Polonia.