Koncert w hołdzie walczącej Ukrainie w Radiu Nowy Świat

  • Internet
  • Radio
Autor: rafs

Redaktorzy i Artyści związani z Radiem Nowy Świat przygotowali koncert, który jest wyrazem solidarności z dzielnym narodem ukraińskim.

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 19:00, młodzi, muzykujący redaktorzy RNŚ wraz z Wojciechem Malajkatem, zaprezentują program, podczas którego będzie można usłyszeć m.in. interpretacje utworów Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty czy wiersze K. K. Baczyńskiego. W koncercie wystąpią młodzi redaktorzy Radia Nowy Świat, m.in. Maria Zamachowska, Marcelina Słomian, które zaśpiewają piosenkę Sanah i Igora Herbuta „Mamo, tyś płakała”, Weronika Boczek, Adam Stasiak czy Kacper Siedlecki, który wykona utwór z filmu Kabaret „I don’t care much”. Wojciech Malajkat przeczyta wybrane wiersze ukraińskich poetów. Przy pianinie zasiądzie Paweł Dudziak, wystąpi również harfistka – Alina Łapińska.

W obliczu wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas, wiemy, że każdy gest się liczy. Wszyscy czujemy ogromną potrzebę pomagania, bo tylko w drugim człowieku można znaleźć schronienie. Dlatego postanowiliśmy nie poprzestawać na zbiórkach najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy. Wraz z całym zespołem przygotowaliśmy też koncert. Muzyczno-poetyckie spotkanie na naszej antenie – mówi Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.

Koncertu będzie można wysłuchać na antenie Radia Nowy Świat, dostępny będzie także na stronie internetowej i na Facebooku rozgłośni.

Zbiórka Radia Nowy Świat dla Ukraińców

Radio Nowy Świat uruchomiło też zbiórkę funduszy na rzecz Ukraińców, którzy przybyli do Polski, uciekając przed wojną. Zbiórka prowadzona jest wraz z Fundacją Ocalenie, z którą radio współpracuje od ubiegłego roku. W każdej chwili można wpłacać dowolną kwotę na rzecz rozbudowy tak potrzebnych teraz Centrów Pomocy Uchodźcom. Fundacja chce pomóc jak największej liczbie Ukraińców, potrzebującym długofalowego i kompleksowego wsparcia – przede wszystkim dzieciom i młodzieży.

Zbiórkę można znaleźć na platformie zrzutka.pl.

Logo Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Radio tworzone przez spółkę "Ratujmy Trójkę", w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu 3 Polskiego Radia oraz słuchacze. W ramówce Radia Nowy Świat znajdują się audycje prowadzone między innymi przez Wojciecha Manna, Piotra Bukartyka i Macieja Orłosia. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding.