Koncert z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w TVP. Kiedy emisja?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska wyemituje koncert z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Nadawca planuje kilka emisji w trakcie trwania majówki.

Widowisko „Urodziny w Europie! Dobrze, że jesteśmy razem“ z okazji jubileuszu europejskiego Polski będzie z udziałem orkiestry i wybitnych solistów pod batutą Jana Stokłosy. Na scenie spotkają się artyści kilku pokoleń i różnych światów muzycznych.

Wśród artystów występujących podczas koncertu będą: Kayah, Andrzej Piaseczny, Kwiat Jabłoni, Ania Dąbrowska, Natalia i Paulina Przybysz, Igor Herbut, Julia Pietrucha, Organek, Błażej Król, Mela Koteluk, Grubson oraz chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Nowe aranżacje znanych przebojów, jakie zaprezentują artyści, zabiorą widzów w podróż po polskiej scenie muzycznej ostatnich dwudziestu lat. Uczestnicy opowiedzą, jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zmieniła się polska muzyka i kultura oraz oni sami. Całe widowisko poprowadzą Sylwia Dekiert i Radosław Brzózka.

fot. TVP

Kiedy emisja koncertu „Urodziny w Europie! Dobrze, że jesteśmy razem“?

Telewizja Polska nada koncert na żywo w środę, 1 maja o godzinie 20:30 w TVP1 i TVP Polonia. Przez cały dzień w TVP1 będzie nadawany cykl felietonów „Polska w Unii Europejskiej. 20 lat później”. Powtórki środowego widowiska wyemituje TVP Wilno w czwartek, 2 maja o godzinie 20:05 oraz TVP2 w sobotę, 4 maja o godzinie 20:00.