Koniec programu „Gość i9:30”. TVP Info zastępuje go formatem „Pytanie dnia”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Kolejne zmiany ramówkowe w kanale TVP Info. Jedna z najważniejszych pozycji programowych stacji przechodzi do historii.

Chodzi o „Gość i9:30”. Program emitowany po programie informacyjnym „i9:30” był w ramówce od końca grudnia 2023 roku do 1 kwietnia 2024 roku. Prowadzili go prezenterzy głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej.

Od wtorku, 2 kwietnia dojdzie do zmiany w ramówce TVP Info. Zmieni on nazwę na „Pytanie dnia”. Audycję będą prowadzić gospodarze programów publicystycznych TVP Info, a nie jak to było dotychczas, prezenterzy „i9:30”. Program, podobnie jak „Gość i9:30” będzie emitowany równolegle w TVP1 od 19:58.

Gościem pierwszego programu we wtorek, 2 kwietnia będzie marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Audycję poprowadzi Dorota Wysocka-Schnepf. Według informacji Presserwisu, odchodzi ona z Gazety Wyborczej i przechodzi na stałe do Telewizji Polskiej.

Aktualizacja 03.04.2024 20:10: Oprócz Wysockiej-Schnepf, program „Pytanie dnia” mają prowadzić Justyna Dobrosz-Oracz i Marek Czyż. Druga z nich zadebiutowała w roli prowadzącej w środę, 3 kwietnia. Wtedy też program nadano po raz pierwszy ze studia programu „i9:30”. Gościem był Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

fot. TVP Info/TVP VOD

Arleta Bojke odeszła z TVP do Kanału Zero

Teelwizja Polska straciła w ostatnich dniach również dziennikarkę. Arleta Bojke, dziennikarka zajmująca się tematyką wschodnią odeszła od nadawcy publicznego. Kolejne kroki w swojej karierze będzie stawiać na antenie youtubowego Kanału Zero Krzysztofa Stanowskiego. W mediach społecznościowych podziękowała ona za lata zaufania i współpracy z nadawcą państwowym przez 20 lat.