Koniec transmisji niedzielnej Mszy o 11:00 z Jasnej Góry w TVP1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska zaprzestała transmisji niedzielnej Mszy świętej o godzinie 11:00 z Kaplicy Cudownego Obrazu Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Ostatnia transmisja miała miejsce w Niedzielę Palmową 10 kwietnia. W następne dwie niedziele TVP1 nadawała Mszę Zmartwychwstania Pańskiego z Watykanu oraz Mszę z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego z Krakowa-Łagiewnik. W niedzielę, 1 maja TVP1 nadała dokument, a 8 maja film „Step Up: All In”. Ramówka na następne niedziele maja i pierwszą niedzielę czerwca przewiduje w porze Mszy filmy fabularne.

Gdzie można oglądać Msze z Jasnej Góry?

Transmisję niedzielnej Mszy o godzinie 11:00, innych Mszy i nabożeństw z Kaplicy Cudownego Obrazu można nadal oglądać za pomocą kanału sanktuarium na YouTube lub w TVP Stream.  Jednocześnie w TVP1 można wciąż śledzić od poniedziałku do soboty poranną Mszę o godzinie 7:00. Sygnał z Mszy produkuje częstochowska firma Abikus.

Transmisje Mszy świętych z Jasnej Góry w TVP

Telewizja Polska nadawała niedzielną Mszę o godzinie 11:00 od początku pandemii koronawirusa. Miało to związek z ograniczeniem liczby wiernych uczestniczących w Eucharystii. Od tamtej pory TVP1 nadawała niedzielne Msze o godzinie 11:00, jak i Msze poranne od poniedziałku do piątku o godzinie 7:00. TVP nadaje również transmisje z innych uroczystości kalendarza liturgicznego oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego na antenie TVP3.