Królewski Dzień w Radiu 357. Stacja zaprasza na „Top Queen”

  • Radio
Autor: rafs

W niedzielę, 4 września, w przeddzień urodzin Freddiego Mercurego zespół Radia 357 organizuje Królewski Dzień w Radiu 357 – bohaterami specjalnych audycji będzie zespół Queen. Impulsem do organizacji wydarzenia jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu The Miracle w 1989 roku.

Od 23 sierpnia do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na stronie queen.Radio357.pl w znanej już formule Topu (raz w roku odbywa się Top zagraniczny, raz w roku Polski Top, a w czerwcu 2022 odbył się Top Depeche Mode). Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach – pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński.

Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór „Bohemian Rhapsody” był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać – i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielęmówi Marek Niedźwiecki

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja „Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję „Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o 18:00 i potrwa godzinę. Usłyszymy Queen w nieco innej odsłonie – atrakcyjnej nie tylko dla fanów zespołu.

Spotkanie w Miami Wars w Warszawie

Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. Około godziny 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert „Queen At Wembley” z 1986 roku. Wstęp wolny.

Na stronie akcji queen.Radio357.pl można znaleźć także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla Patronów obejmują 19. odcinek Singli z Żoliborza Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek Piosenek z historią Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.