KRRiT przedłużyła koncesję TVN. Wniosek oczekiwał blisko rok na rozpatrzenie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Nie będzie kolejnego sporu TVN z KRRiT o nową koncesję.

Telewizja TVN w czwartek, 9 listopada otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nową koncesję na nadawanie programów. Obecna wygasa 14 kwietnia 2024 roku.  Dzięki nowym pozwoleniom na emisję stacja będzie mogła rozpowszechniać sygnał do 2034 roku. Co ciekawe, KRRiT podjęła decyzję jednogłośnie, co znaczy, że za koncesją głosował także przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski. Informację podaną na pasku TVN24 potwierdziła dla Onetu rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska.

fot. TVN24/Player

Na nową koncesję TVN czekał ponad 11 miesięcy, bo wniosek o nową został wysłany w listopadzie 2022 roku. Stacja złożyła w październiku br. również skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność organu konstytucyjnego odpowiedzialnego za nadawanie koncesji nadawcom radiowym i telewizyjnym.

Na tym samym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję także dwóm innym stacjom TVN Warner Bros. Discovery. Chodzi o kanał dla odbiorców zagranicą TVN International oraz kanał dla mężczyzn, TVN Turbo. W tym przypadku pozwolenia na emisję również są na 10 lat.

Reklama przerwała „Fakty TVN”. KRRIT: 80 tysięcy złotych kary

Pod koniec tamtego miesiąca stacja TVN otrzymała 80 tysięcy złotych kary za przerwanie w czerwcu 2023 roku „Faktów TVN” reklamą Lidla. Tuż po materiale, który w całości można było obejrzeć w TVN24 BiS, prowadząca „Fakty TVN”, Diana Rudnik przeprosiła widzów za „błąd techniczny”. Nadawcy stacji TVN przysługuje prawo do odwołania się od decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie.