Krzysztof Skórzyński i Michał Dworczyk

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24

rafs

W poniedziałek, 20 września Krzysztof Skórzyński, dziennikarz „Faktów TVN” i TVN24 został zawieszony w swoich obowiązkach. Ma to związek z kolejnymi publikacjami tzw. „Afery mailowej”.

O decyzji stacja poinformowała na Twitterze. W poniedziałek, 20 września pojawił się nowy wyciek wiadomości e-mail, w których wynika, że Dworczyk wymieniał korespondencję z dziennikarzem. Wiadomości są jednak datowane kolejno na 2010 i 2021 rok. W tej drugiej konsultuje z nim treść informacji skierowanej do seniorów z konferencji prasowej dotyczącej szczepień przeciwko COVID-19.

Jak wynikało z maili których treść wyciekła do sieci, minister Michał Dworczyk mógł konsultować ze Skórzyńskim odpowiedzi na pytania dziennikarzy Oko.press. Skórzyński w swoim oświadczeniu stanowczo zaprzeczył, jakoby miał wymieniać e-maile z ministrem rządu RP. W rozmowie z serwisem OKO.press potwierdził, że dostał korespondencję od Dworczyka. Zapewniał jednak, że przeczytał ją dopiero po opublikowaniu prywatnych wiadomości w serwisie poufnarozmowa. com. Jak twierdził w rozmowie – nie odpowiedział Dworczykowi.

„Nie rozmawiałem z Dworczykiem o Twoich pytaniach i nie doradzałem mu ani w tej, ani w żadnej innej sprawie” – mówił w rozmowie z Bianką Mikołajewską z oko.press

Bianka Mikołajewska dowiedziała się, że Dworczyk pisał do reportera Faktów TVN dwukrotnie: w 2010 roku przesłał mu apel w sprawie polskich szkół na Wschodzie i w 2020 – apel do seniorów, by się szczepili. Krzystof Skórzyński potwierdził, że minister nigdy nie prosił go o żadne rady.

Kim jest Krzysztof Skórzyński?

Krzysztof Skórzyński jest dziennikarzem „Faktów TVN” i TVN24. Przez kilka lat był związany z Radiem TOK FM. Pracował tam jako reporter, a jednocześnie prowadził własną audycję „Zbliżenie”. W 2006 roku dołączył do TVN24 i przez pewien czas prowadził program „Dzień po dniu”. Jednocześnie zajmował się przygotowywaniem materiałów dla „Faktów”. Do nich przeszedł na stałe w 2010 roku.