Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. „Fajnie było! I może jeszcze będzie.”

  • Internet
  • Kanał Sportowy
Autor: rafs

Plotki zostały potwierdzone. Kanał Sportowy stracił swojego właściciela.

Swoją umowę ze spółką rozwiązał Krzysztof Stanowski. Plotki wzmagały się od kilku tygodni, kiedy to na kubku Michała Pola widzowie zauważyli zaklejone nazwisko dziennikarza.  Stanowski jeszcze do końca stycznia 2024 roku może świadczyć pracę w ramach Kanału Sportowego.

Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiały się domysły dotyczące mojego odejścia z Kanału Sportowego, a od miesiąca – gdy usunąłem KS z opisu w swoich mediach społecznościowych – temat stał się głośny. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie, co oznacza, że mam obowiązek świadczenia pracy przez kolejne trzy miesiące (do końca stycznia 2024), chyba że strony ustalą inaczej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzyli ze mną ten ekscytujący projekt. Przede wszystkim dziękuję widzom, z którymi spędziłem ostatnie blisko cztery lata – czy też rozmawiając podczas programów, czy też czytając Wasze komentarze. Fajnie było! I może jeszcze będzie – napisał Krzysztof Stanowski na portalu X.

Widzowie od razu skomentowali odejście dziennikarza ze spółki. W swoich wypowiedziach wieszczą rychły upadek Kanału Sportowego.

AKTUALIZACJA 22:30 13.10.2023: W oświadczeniu opublikowanym późnym wieczorem Kanał Sportowy poinformował, że są „grupą ludzi, którzy kochają to, co lubią robić”. Ze Stanowskim poróżnił ich szereg zdarzeń, także kontekst przyszłości KS był inny dla właściciela Weszło, a dla właścicieli kanału. Ten został zwolniony z obowiązków realizacji programów.

Krzysztof Stanowski – gwiazda Kanału Sportowego

Stanowski w Kanale Sportowym przynosił najwyższe wyniki oglądalności. Wśród 25 najpopularniejszych transmisji na żywo w historii kanału, 24 należą do niego Najpopularniejszym z nich jest „Hejt Park” z 2 kwietnia 2020 roku, kiedy gościem programu prowadzonego przez Mateusza Borka był Marcin Najman, a później dołączył do niego Krzysztof Stanowski. Osiągnął on ponad 11 milionów wyświetleń.

Programem z najlepszą oglądalnością, który prowadził Stanowski był „Hejt Park” z Sławomirem Mentzenem z 25 maja 2021 roku, który zrobił ponad 7 milionów wyświetleń. Najpopularniejszym filmem był dokument „Bollywoodzkie Zero. Natalia Janoszek. The End”. Prawie trzygodzinny materiał do tej pory obejrzano ponad 8 milionów razy.