Krzysztof Ziemiec zadebiutował w „Teleexpressie”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W czwartek, 7 lutego Krzysztof Ziemiec po raz pierwszy poprowadził „Teleexpress”. Dziennikarz wcześniej był twarzą głównego wydania „Wiadomości”.

23 stycznia 2019 roku Krzysztof Ziemiec po raz ostatni pojawił się w „Wiadomościach” oraz „Gościu Wiadomości”. Współprowadził wówczas razem z Danutą Holecką, przebywającą w Panamie, oraz Michałem Adamczykiem specjalne wydanie z Davos. Następnie, według informacji Wirtualnej Polski, dziennikarz wyjechał na urlop. 3 lutego prezenter powrócił na antenę TVP – poprowadził „Woronicza 17”. W „Wiadomościach” zastąpiła go Edyta Lewandowska.

„Teleexpress” jest najdłużej nadawanym polskim serwisem informacyjnym – pierwsze wydanie pojawiło się 26 czerwca 1986 roku. W programie są prezentowane najważniejsze informacje oraz ciekawostki z kraju i ze świata. „Teleexpress” jest nadawany codziennie o godzinie 17:00. Oprócz Krzysztofa Ziemca, serwis informacyjny prowadzą również Beata Chmielowska-Olech oraz Rafał Patyra.

[slide-anything id=”5872″]

Krzysztof Ziemiec pracuje w mediach od 1994 roku. Na początku swojej kariery można było go słuchać na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2002 roku dziennikarz przeszedł do redakcji TVN 24. Następnie od 2004, przez trzy lata był związany z Telewizją Polską – m.in. prowadził „Wiadomości” TVP 1 oraz „Panoramę” TVP 2. W 2007 roku współtworzył „Puls Raport”, który był emitowany na antenie TV Puls przez niespełna rok.

Następnie Krzysztof Ziemiec powrócił do Telewizji Polskiej, z którą jest nieprzerwanie związany od 2009 roku. Prezentował informacje w „Wiadomościach”. Był gospodarzem „Celownika” i współprowadzącym „Prawdę mówiąc”. Aktualnie prowadzi programy publicystyczne – m.in. „Minęła 8”, „Minęła 20” i „Kwadrans polityczny”. Ponadto razem z Dominiką Ćosić współprowadzi program „Studio Zachód” Ziemiec pojawiał się również podczas specjalnych wydań programów związanych z ważnymi wydarzeniami. Prowadził m.in. studio podczas zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta RP oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Krzysztof Ziemiec w studiu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – fot. TVP