KSW rozpoczyna współpracę z Viaplay. Koniec partnerstwa z Polsatem po 17 latach

  • Internet
  • Polsat
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Po 17 latach federacja mieszanych sztuk walki KSW zakończyła współpracę z Telewizją Polsat. Od następnej gali partnerem medialnym będzie platforma streamingowa Viaplay.

NENT poinformował, że transmisje widowisk Konfrontacji Sztuk Walki pojawią się w 10 krajach. Oprócz Polski będą to Estonia, Litwa, Łotwa, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Islandia i Holandia. Ponadto KSW dzięki współpracy zwiększy liczbę gal w roku do 12. KSW i Viaplay mają także umożliwić nowym talentom z wymienionych krajów wstąpić do Federacji. Wstępnie wiadomo, że gale będą dostępne w ramach abonamentu Viaplay Total, czyli w Polsce za 34 złote miesięcznie (pierwsze 30 dni za darmo).

 

Współpraca Viaplay i KSW rozpocznie się od gali KSW 65 w sobotę, 18 grudnia. W jej trakcie Mamed Chalidow będzie bronił swojego mistrzowskiego pasa w walce z Chorwatem Roberto 'Robocop’ Soldiciem.

Koniec współpracy KSW z Polsatem

Po 17 latach KSW zakończyło współpracę z Telewizją Polsat. Oznacza to, że telewizja nie pokaże kolejnych wydarzeń federacji. Polsat zaczął współpracę od gali KSW 2, która odbyła się w warszawskiej restauracji Champions w hotelu Marriott 10 lipca 2004 roku. Widowiska można było oglądać w Polsacie i Polsacie Sport. Natomiast od 2013 roku większość gal, a od KSW 49 w 2019 roku wszystkie, były transmitowane w systemie PPV. Za dostęp trzeba było zapłacić 40 złotych, a w końcowej fazie współpracy 35 złotych.

Zacznę od tego, że chcieliśmy wspólnie z Martinem po 17 latach  podziękować bardzo stacji Polsat, całemu holdingowi za współprace, to był wspaniały czas, wspólnie budowaliśmy tę dyscyplinę, ten czas stworzył wielu bohaterów ringowych, ale też wiele relacji. Zaznaczamy, że nasze rozstanie z holdingiem nie jest związane z tym, że coś było nie tak. Po prostu koniunktura, ekspansja na świat zmusza nas do tego. Sytuacja w sporcie wygląda tak, że jeśli chcesz być niewolnikiem jakości, to musisz być opłacany przez więcej rynków. Polsat jest skoncentrowany na Polsce, więc rozstajemy się w przyjaźni i idziemy po Europę, świat z partnerem, który już tam jest powiedział Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW.

Chciałbym w imieniu całej federacji podziękować raz jeszcze telewizji Polsat Sport i wyróżniającej się roli Marian Kmity,  Cyfrowemu Polsatowi i Maćkowi Stecowi i to historyczne miejsce, restauracja Champions, bo tutaj dogadywaliśmy pierwsze szczegóły. Jesteśmy z tej decyzji zadowoleni, bo wiedzieliśmy, że to będzie pewna rewolucja dla nas, ale koniunktura też spowodowała, że zdecydowaliśmy się na ten odważny krok, a KSW chyba należy do odważnych organizacjipowiedział Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji KSW.

Konferencja przed galą w Kanale Sportowym

Konferencję przed galą KSW 65 zostanie pokazana w poniedziałek, 22 listopada w internetowym Kanale Sportowym, należącym m.in. do Mateusza Borka. Kanał na YouTube jest od teraz partnerem medialnym federacji. Oznacza to, że Borek po 1,5 roku absencji wraca do zawodowego relacjonowania Konfrontacji Sztuk Walki.