Lech Poznań i Legia Warszawa w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy

  • Telewizja
  • Polsat
  • TVP
Autor: mbog

W czwartek, 1 października odbędą się ostatnie mecze w ramach eliminacji Ligi Europy. Dwie polskie drużyny – Lech Poznań i Legia Warszawa są o krok od awansu do drugich pod względem ważności europejskich rozgrywek ligowych.

23 września Lech Poznań pokonał Apollon Limassol wynikiem 5:0. Na ostatniej prostej drużyna z Poznania powalczy na wyjeździe o awans do Ligi Europy z belgijskim klubem Royal Charleroi. Mecz pokaże Polsat Sport. Studio przedmeczowe ruszy już o godzinie 17:00. Natomiast mecz rozpocznie się dwie godziny później, o 19:00. Transmisja również w serwisie Ipla TV.

Legia Warszawa w trzeciej rundzie eliminacji wygrała 2:0 z kosowską drużyną FC Drita. Teraz „Legioniści” zmierzą się z azerskim Qarabag Agdam. Spotkanie, które odbędzie się w Warszawie, będzie transmitowane na antenie TVP Sport, a także stronie tvpsport.pl. Studio przedmeczowe rozpocznie się o godzinie 18:45 w serwisie internetowym, a w telewizji po zakończeniu transmisji meczu piłki ręcznej kobiet, około 19:40. Pierwszy gwizdek spotkania Lech Poznań – Qarabag Agdam o godzinie 20:00.

Drużyny, które wygrają swoje spotkania, awansują do fazy grupowej Ligi Europy UEFA. Losowanie grup odbędzie się dzień później, 2 października o godzinie 13:00. Transmisję tego wydarzenia będzie można obejrzeć w Polsat Sport Premium 1 i bezpłatnie w serwisie Ipla TV. Prawa do pokazywania Ligi Europy posiada Telewizja Polsat. Mecze polskich drużyn oraz finał będą transmitowane również w Telewizji Polskiej.