Legia Warszawa na platformie hybrydowej MUX 8

  • Telewizja
Autor: mbog

7 grudnia na platformie hybrydowej telewizji naziemnej pojawiły się materiały wideo Legii Warszawa. W nowym serwisie można zobaczyć materiały z meczów i treningów, a w przyszłości także transmisje przygotowane przez warszawski klub piłkarski.

Projekt na platformie hybrydowej MUX 8 powstał dzięki współpracy Legii Warszawa z firmą Emitel – operatorem technicznym telewizji naziemnej w Polsce. Na portalu telewizji hybrydowej znajdują się treści produkowane przez warszawski klub, m.in. materiały dostępne na kanale YouTube. Docelowo pojawią się tam również unikalne treści. Na specjalnie dedykowanym kanale będzie można zobaczyć transmisje ze sparingów.

Legia Warszawa – fot. EmiTV

Telewizja naziemna jest najchętniej wybieraną platformą odbioru sygnału telewizyjnego w Polsce. Uruchomienie kanału z treściami video na Multipleksie 8 pozwoli Legii Warszawa dotrzeć do jeszcze szerszej grupy kibiców w całej Polsce. To jednocześnie pionierskie rozwiązanie w naszym kraju – kanał warszawskiego klubu jest pierwszym, który pojawia się na platformie hybrydowej multipleksu. Jest to dobry kierunek ponieważ trendy na świecie pokazują, że tradycyjna telewizja i Internet coraz bardziej przenikają się, a wielu widzów oczekuje dostępu do dodatkowych treści na ekranie swojego telewizora – mówi Andrzej J. Kozłowski, prezes Zarządu Emitel S.A.

W ramach usług dodatkowych dostępnych na MUX 8 Emitel udostępnia widzom serwis telewizji hybrydowej. Można tam znaleźć przewodnik po programach telewizyjnych, aktualne wiadomości dostarczane przez Polskie Radio oraz prognozę pogody. Dodatkowo w EmiTV można posłuchać stacji radiowych Polskiego Radia, Grupy RMF, Eurozet, a także Radio Wnet.

Portal EmiTV – fot. EmiTV

Z portalu mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej odbierający programy ósmego multipleksu, posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do Internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV.