Leszek Krawczyk korespondentem Radia 357 w USA

  • Internet
  • Radio
Autor: rafs

Do zespołu newsroomu Radia 357 dołączył Leszek Krawczyk, który będzie relacjonował wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Będzie przygotowywał regularne korespondencje do serwisów informacyjnych oraz komentował bieżące wydarzenia.

Leszek Krawczyk był wieloletnim reporterem „Wiadomości” TVP 1, dla których relacjonował m.in. rosyjską inwazję na Gruzję w 2008 roku, interwencję NATO w Afganistanie jak i wydarzenia Arabskiej Wiosny w Egipcie, Syrii i Libanie. W 2014 roku relacjonował pierwszą inwazję Rosjan na Ukrainie z Kijowa, Doniecka i Mariupolu. W latach 2014-2016 Krawczyk był szefem Biura Telewizji Polskiej w Waszyngtonie, współpracował również z miesięcznikiem Press i telewizją Wirtualnej Polski.

Gdy świat obserwuje ruchy Stanów Zjednoczonych chcemy być jak najbliżej decyzji, które zapadają w Waszyngtonie. Po to, by relacjonować je słuchaczom z pierwszej ręki. To słuchacze finansują nasze radio – rewanżujemy się treściami na najwyższym poziomie, dotyczy to także wiadomości z kraju i ze świata. Leszek świetnie zna tematykę międzynarodową, w tym również wojenną i bardzo się cieszę, że jest z nami – mówi Ewa Koch, koordynująca prace newsroomu Radia 357.

Radio 357 to fantastyczny zespół, nie tylko doświadczonych dziennikarzy, ale dobrych ludzi. W czasie pierwszego spotkania na Żoliborzu redaktor Strzyczkowski zaproponował mi… gołąbki, własnej roboty!  W relacjach ze Stanów Zjednoczonych będziemy stawiać na mobilność. Sprzęt radiowy jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego zamierzam zabierać słuchaczy w podróż na ulice Chicago, Nowego Jorku czy Waszyngtonu – mówi Leszek Krawczyk.

Krawczyk będzie już drugim korespondentem Radia 357 w USA – obok Żanety Auler, która relacjonuje wydarzenia z Los Angeles w Kalifornii.

21 osób w newsroomie Radia 357

Radio 357 wystartowało z regularnymi serwisami informacyjnymi w marcu 2021 roku. Są nadawane w dni powszednie 6 razy dziennie: rano (7:00, 8:00, 9:00) i popołudniu (16:00, 17:00, 18:00). Przygotowuje je zespół newsroomu liczący obecnie 21 osób: reporterów, korespondentów, serwisantów oraz redakcję sportową.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.