Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 w Polskim Radiu i specjalnym serwisie internetowym

rafs

We wtorek 24 sierpnia rozpoczynają się w Tokio Letnie Igrzyska Paraolimpijskie. Polskę reprezentować będzie 89 sportowców, którzy powalczą o medale w 12 dyscyplinach. Prosto z Tokio sportowe zmagania będzie relacjonował specjalny wysłannik Polskiego Radia – Krzysztof Kuzak.

Podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio polską flagę nieść będą paralekkoatleta Maciej Lepiato i parapływaczka Joanna Mendak. Polscy zawodnicy zapewnili sobie start w dyscyplinach paralekkoatletycznych. Polaków nie zabraknie także w paratenisie stołowym, parapływaniu, parakolarstwie, paraszermierce czy w podnoszeniu ciężarów. Wezmą oni udział także w parakajakarstwie, parastrzelectwie sportowym, parałucznictwie, parawioślarstwie, tenisie na wózkach i debiutującym w programie igrzysk parabadmintonie. Polskę łącznie będzie reprezentowało 89 zawodników – 33 kobiety i 56 mężczyzn.

Relacje z letnich igrzysk paraolimpijskich w Polskim Radiu

Zmagania biało-czerwonych będzie można śledzić na antenach Polskiego Radia. Relacje z Tokio znajdą się w serwisach informacyjnych oraz audycjach sportowych, a także w specjalnym multimedialnym serwisie na stronie Polskiego Radia.

Na dedykowanej stronie znajdzie się m.in. skład reprezentacji z biografiami zawodników, terminarz, wyniki, a także wywiady ze sportowcami przygotowane przez Krzysztofa Kuzaka, specjalnego wysłannika Polskiego Radia. Polskie Radio jest patronem medialnym reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.