Liga Europy w TVP. Na żywo domowe, retransmisje wyjazdowych spotkań Legii Warszawa. „Myślimy kreatywnie”

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska nabyła sublicencję od Viaplay (Nordic Entertainment Group) na pokazywanie spotkań Legii Warszawa w ramach Ligi Europy UEFA. Spotkania, które odbywać się będą przy ulicy Łazienkowskiej, widzowie będą mogli obejrzeć na żywo, wyjazdowe zaś w retransmisji.

Pierwszym meczem Ligi Europy UEFA w sezonie 2021/22 będzie spotkanie mistrzów Polski z drużyną Spartaka Moskwa. Transmisja spotkania rozgrywanego na Otkrytije Arena w Moskwie, dostępna będzie na żywo wyłącznie na platformie Viaplay. Przedmeczowe studio rozpocznie się w środę, 15 września o godzinie 15:20.

Przygotowujemy się do transmisji europejskich pucharów tak, by w środę i w czwartek widzowie mieli poczucie, że są blisko wydarzeń i emocji na boiskach. To że mamy polski klub w pucharach, że Legia Warszawa trafiła do tak mocnej grupy i zaczyna rozgrywki od meczu ze Spartakiem w Moskwie, który budzi tyle wspomnień, jest dodatkową motywacją. Wysyłamy do Moskwy czteroosobową ekipę dziennikarską, w tym Wojciecha Kowalewskiego, który grał i w Legii i w Spartaku. A pucharowe mecze w studiu w Warszawie będą analizować znakomici fachowcy: Piotr Stokowiec i Łukasz Smolarow, do niedawna trenerzy Lechii Gdańsk – informuje Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce.

Oprócz meczów Ligi Europy UEFA, Viaplay pokaże w Polsce także wszystkie spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA, zupełnie nowych europejskich rozgrywek klubowych, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny. W ramach fazy grupowej oraz pucharowej mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni.

„Trudne czasy, myślimy kreatywnie”

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy NENT Group i Telewizją Polską, retransmisja meczu Spartak Moskwa – Legia Warszawa, podobnie jak pozostałych spotkań wyjazdowych warszawskiej drużyny w fazie grupowej tegorocznych rozgrywek Ligi Europy UEFA – z Leicester oraz Napoli – będzie dostępna także w jednym z otwartych kanałów TVP.

Natomiast wszystkie mecze grupowe mistrzów Polski rozgrywane u siebie będą transmitowane zarówno w serwisie streamingowym Viaplay, jak i wybranym kanale Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska będzie transmitować także Ligę Mistrzów UEFA.