Liga Mistrzów UEFA w Grupie Polsat, Liga Europy UEFA i UEFA Europa Conference League w Viaplay

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony, w latach 2021-2024, Ligi Mistrzów UEFA. Natomiast rozgrywki Ligi Europy UEFA i UEFA Europa Conference League będzie można oglądać na platformie Viaplay.

Polsat przez kolejne trzy sezony pokaże 411 meczów Ligi Mistrzów UEFA, 3 mecze o Superpuchar Europy UEFA, a także 117 spotkań Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA. Wszystkie mecze będą transmitowane w kanałach Polsat Sport Premium. Prawa nabyte przez Grupę Polsat dotyczą wszystkich pól wykorzystania – w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu.

Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Studio Polsat Sport Premium
Telewizja Polsat pokaże m. in. rywalizację zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy – fot. Polsat

Grupie Polsat nie udało się przedłużyć praw do Ligi Europy UEFA. Pakiet, w którym znajdują się także nowe rozgrywki – UEFA Europa Conference League, nabył Nordic Entertainment Group (NENT Group). Nowy nadawca na polskim rynku planuje transmitować rozgrywki w usłudze Viaplay.