Lipiec z Tour de France w Eurosporcie i Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Eurosport pokaże transmisje z kolarskiego wyścigu Tour de France.

110. edycja wielkiego Touru rozpocznie się w sobotę, 1 lipca w Bilbao w Hiszpanii, a zakończy w niedzielę, 23 lipca na Polach Elizejskich w Paryżu. Na starcie tegorocznego wyścigu stanie dwóch Polaków – Rafał Majka (UAE Team Emirates) oraz Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Kolarze przejadą wszystkie pięć pasm górskich we Francji: Pireneje, Masyw Centralny, Jurę, Alpy i Wogezy. Wśród 21 etapów Touru będzie osiem etapów płaskich, cztery pagórkowate, osiem górskich i jedna indywidualna jazda na czas. Peleton złożony ze 176 kolarzy z 22 grup przejedzie ponad 3400 km.

Tour de France 2023 – gdzie oglądać?

Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze pokażą każdy etap najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata od startu do mety. Na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu transmitowane będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Wielkiej Pętli. Wyścig skomentują Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski. W trakcie transmisji widzowie będą mogli poznać opinie i analizy legend kolarstwa: Alberto Contadora, Philippe’a Gilberta i Jensa Voigta.

O wszystkim, co warto zobaczyć na trasie Wielkiej Pętli w cyklu „Tour de France turystycznie” publikowanym na Facebooku i Twitterze Eurosportu opowie Tomasz Jaroński. Eurosport przygotował także sportowy przewodnik po Tour de France, czyli analizę najciekawszych tras etapów w wykonaniu Dariusza Baranowskiego.

Kobiecy Tour de France także w Eurosporcie

W dniu zakończenia Tour de France mężczyzn, rozpocznie się rywalizacja w Tour de France kobiet. Pierwszy etap odbędzie się w Clermont-Ferrand. Na zakończenie wyścigu – 30 lipca – odbędzie się jazda indywidualna na czas w Pau. O zwycięstwo w Tour de France Femmes powalczy Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing).