Listopad z Liamem Neesonem w TV Puls

  • Telewizja
Autor: rafs

Listopadowe wieczory w TV Puls upłyną pod znakiem akcji.

Stacja zaprezentuje widzom filmy z Liamem Neesonem. Będzie to cykl trzech filmów „Uprowadzona”, a także „Lodowy szlak”.

O cyklu „Uprowadzona”

W tym roku mija 15 lat od premiery pierwszej części hitu „Uprowadzona” (2008) w reżyserii Pierre’a Morela. Liam Neeson wciela się w filmie w emerytowanego agenta służb specjalnych, Bryana Millsa. Ten wykorzystuje swoje zdolności, aby odnaleźć i uratować nastoletnią córkę Kim, porwaną przez albański gang handlarzy ludźmi. „Uprowadzona” zdobyła popularność wśród widzów, co przełożyło się m.in. na sukces komercyjny – na całym świecie obraz zarobił prawie 230 milionów dolarów, przy dziesięciokrotnie mniejszym budżecie produkcyjnym. Nie trzeba było długo czekać, aż twórcy filmu wrócili do historii agenta Bryana Millsa i jego rodziny i w 2012 nakręcono sequel. Tym razem akcja filmu przenosi się z Europy na Bliski Wschód, do Stambułu, gdzie gang Albańczyków uprowadza Bryana i jego żonę Lenore; akcję odbicia rodziców z rąk porywaczy przeprowadza ich córka.

Trzecia część wyszła na ekrany w 2014 roku. Liam Neeson ponownie powraca jako Bryan Mills. Tym razem zostaje wrobiony w morderstwo swojej żony. Na ekranie partneruje mu m.in. Forest Whitaker. Współtwórcą scenariusza do wszystkich trzech części jest specjalista od kina akcji, Luc Besson.

„Lodowy szlak” – o czym opowiada?

Thriller akcji z 2021 roku. Akcja filmu rozgrywa się na północy Kanady. W jednej z kopalni diamentów dochodzi do potężnej eksplozji, w wyniku której grupa pracowników zostaje uwięziona w śmiertelnej pułapce. Akcją ratunkową kieruje Mike McKann (w tej roli Liam Neeson) – musi dostarczyć specjalny sprzęt, za pomocą którego będzie można usunąć blokujące wyjście gruzy. Zadanie to okazuje się wyjątkowym wyzwaniem – konwój ciężarówek musi pokonać niebezpieczną drogę prowadzącą przez sam środek pokrytego lodem jeziora Winnipeg. Mike i jego kompani stawią czoła wielu wyzwaniom, z których najtrudniejszym wbrew pozorom stanie się nie bezlitosna pogoda, lecz czynnik ludzki.

Kiedy oglądać filmy z Liamem Neesonem w TV Puls?

TV Puls pokaże cykl filmów „Uprowadzona” w niedziele 12, 19 i 26 listopada o godzinie 20:00. „Lodowy szlak” zagości na antenie stacji w sobotę, 18 listopada o 20:00.