„Lombard. Życie pod zastaw 13” jesienią w TV Puls. Ruszyły zdjęcia

  • Telewizja
Autor: mab

TV Puls zaprasza na 13. sezon serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Jesienią widzowie zobaczą 700. odcinek produkcji.

W 13. sezonie w życiu głównych bohaterów „Lombardu” pojawią się nowe wyzwania a nawet wielkie zawirowania. Na Kazimierza (Zbigniew Buczkowski) czekać będzie niespodzianka. Akcja związana będzie z przyjazdem Alicji (Małgorzata Potocka).

Widzowie dowiedzą się też, jak pewne spotkanie otworzy Beni (Rita Weinar) drzwi do kariery. Okaże się również, czy Ryży (Arkadiusz Tańcula) otrzyma życiową szansę i czy z niej skorzysta. Niepoprawny Tanek (Tomasz Hajduk) zaangażuje się w miłosne perypetie, a na komisariacie, gdzie pracuje Beton (Dominik Dąbrowski), pojawi się nowa policjantka.

Jesienią w serialu pojawią się goście specjalni i nowi klienci. Powrócą też „starzy znajomi” jak Ziutek (Henryk Gołębiewski), Zefel i Boguś (Krzysztof Hanke, Bogdan Kalus), Hofer (Rafał Cieluch), czy Kaśka (Annie Ostrowska). Każda historia związana będzie z innym przedmiotem pod zastaw. Wśród nich widzowie zobaczą m.in.: szkło uranowe świecące pod wpływem ultrafioletu, unikatowe vintage’owe porcelanowe figurki kotów, kultowe fotele z PRL-u, konsolę Nintendo czy sygnet ze skrytką.

Trudno policzyć, ile rekwizytów przewinęło się przez 12 sezonów serialu, bo ich ilość idzie w tysiące. Nowy sezon także zapowiada się pod tym względem interesująco. Wykorzystam na przykład miniaturowy fotel a`la paw, który kupiłam dla kota, ale kot okazał się na niego za duży – śmieje się Jagoda Car, rekwizytorka „Lombardu” od 6. sezonu. – Czasem widzowie się zastanawiają, czy faktycznie kupujemy na potrzeby serialu droższe przedmioty, jak np. działo orgonowe, czy sztabki złota. Otóż nie, nie kupujemy, ale…. robimy je. I tak – działo orgonowe robiłam z żywicy epoksydowej, a sztabki złota z formy silikonowej do biżuterii. Ostatnio z moją asystentką Anią robiłyśmy porządek w magazynie i „wywiozłyśmy” cały bus elektrośmieci, a w zamian przyjechało pół busa pod PRL.

„Lombard. Życie pod zastaw 13” jesienią w TV Puls.