Wideo

„M jak Miłość” świętuje osiemnaste urodziny. TVP2 ze specjalnym spotem

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mnie

18 lat temu, 4 listopada 2000 roku o godzinie 16:30 na antenie TVP2 zadebiutował serial „M jak Miłość”.

„M jak Miłość” jest wielowątkową opowieścią o kilku pokoleniach pochodzącej z Grabiny rodziny Mostowiaków. Rekord oglądalności serialu padł 1 marca 2005 roku. Odcinek obejrzało wtedy aż 12,6 mln widzów przy ponad 67,6% udziałach w rynku. Obecnie produkcję można śledzić w poniedziałki i wtorki o 20:55.

W role głównych bohaterów serialu Dwójki wcielają się m.in.: Teresa Lipowska, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał i Marcin Mroczkowie, Anna Mucha, Katarzyna Cichopek, Dominika Ostałowska, Robert Moskwa, Krystian Wieczorek, Mikołaj Roznerski i Magdalena Walach.

Pierwszą scenarzystką „M jak Miłość” była Ilona Łepkowska, obecnie jest nią Alina Puchała. W ciągu osiemnastu lat serial reżyserowali m.in.: Ryszard Zatorski, Natalia Koryncka-Gruz, Maciej Dejczer, Piotr Wereśniak, Waldemar Szarek, Roland Rowiński, Mariusz Malec.

Z okazji urodzin serialu przygotowano okolicznościowy spot. Do 11 listopada będzie go można oglądać w TVP2. W spocie występują czołowi aktorzy grający „M jak miłość”. Jako podkład muzyczny klipu wykorzystano utwór Tabb & Sound’n’Grace pt. „Dach”.