Maciej Dolega został rzecznikiem prasowym MediaMarkt. Miał dołączyć do Dzień Dobry TVN

  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Maciej Dolega ma nowego pracodawcę. Prezenter telewizyjny odchodzi z mediów.

Dolega dołączył do MediaMarkt Polska. Od początku maja został szefem działu PR i rzecznikiem prasowym spółki. Firma poinformował o tym w komunikacie prasowym.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w pracy dziennikarza i prezentera telewizyjnego Dolega wnosi do swojej nowej roli specjalistyczną wiedzę. Przed dołączeniem do MediaMarkt Polska, Maciej cieszył się udaną karierą jako dziennikarz i prezenter telewizyjny. Jego dogłębne zrozumienie dynamiki mediów jest dodatkowo wzmocnione przez jego rozległe doświadczenie w roli trenera medialnego, specjalizującego się w komunikacji i brandingu.

fot. MediaMarkt Polska

Dolega odszedł z TVP, miał dołączyć do Dzień Dobry TVN

Do końca 2023 roku Maciej Dolega współpracował z Telewizją Polską. Został z niej zwolniony po zmianach w mediach publicznych przeprowadzonych przez koalicję rządzącą. Był jednym z prowadzących porannego programu „Wstaje Dzień” na antenie TVP Info. Do Telewizji Polskiej wrócił z telewizji TVN, z którą współpracował do 2021 roku.

W kwietniu Dolega miał dołączyć do zespołu Dzień Dobry TVN i zostać reporterem live programu. Jak jednak dowiedział się na początku kwietnia Pressserwis, z ważnych powodów rodzinnych zrezygnował ze współpracy.

Przypomnijmy, że Maciej Dolega współpracował już z Dzień Dobry TVN jako prezenter pogody TVN24. W stacji informacyjnej prowadził prognozy pogody w ramach serwisów informacyjnych, pasma „Wstajesz i Wiesz” oraz programu „Dzień po dniu”, a także w głównym TVN.

Maciej Dolega
fot. TVN