„Magazyn Ekspresu Reporterów” powraca do Jedynki. Kiedy emisja?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska przywraca popularny program reporterski. Chodzi o „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

Program został zdjęty z anteny 30 maja 2023 roku, po 24 latach istnienia. Przez ostatnie tygodnie program był nadawany w TVP3, a od 2019 roku w TVP1. W Dwójce spędził 20 lat swojej historii.

Teraz według komunikatu TVP zmienia dzień i godzinę emisji. Program będzie nadawany od niedzieli, 17 marca co tydzień o godzinie 22:20 w TVP1. Audycja będzie również dostępna za darmo po zalogowaniu na TVP VOD. Do prowadzenia programu powraca Michał Olszański, który został odsunięty od tego zajęcia w sierpniu 2020 roku.

To dla mnie ogromna satysfakcja, że „Magazyn Ekspresu Reporterów” wraca na antenę i będę mógł dla Państwa ten program poprowadzić. Nie było mi dane pożegnać się z widzami, kiedy odchodziłem, tym większa radość, kiedy będę mógł się teraz przywitać. W „nowym starym” „Magazynie Ekspresu Reporterów” nie będziemy z nikim rywalizować – zapowiada Barbara Paciorkowska. Historie, które pokażemy, pisze samo życie. Najbardziej cieszy mnie, gdy widzę, że reporterzy chcą wracać w swych realizacjach do klasyki gatunku, czyli pogłębionego reportażu, do refleksji nad życiem, do pochylenia się nad historią zwykłego człowieka z szacunkiem i zrozumieniem. To dla nas największa wartość. Cieszę się, że przyświeca im jedno przesłanie – odpowiedzialności za bohatera i to, że swoim reportażem mogą komuś pomóc, ale też to, że brak odpowiedzialności może komuś zniszczyć życie. Staramy się być wierni tym zasadommówi Michał Olszański.

Według opisu nadawcy, „Magazyn Ekspresu Reporterów”:

to program wielokrotnie nagradzany za poruszanie problematyki społecznej i propagowanie idei humanitarnych, w którym reporterzy pokazują prawdziwe życie, z jego blaskami i cieniami.

W programie oprócz reportaży pojawiać się będą także goście, a widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami – telefonicznego, mailowego i na Facebooku, zarówno w trakcie, jak i przez godzinę po zakończeniu emisji programu.  Nad całością ponownie czuwać będzie Barbara Paciorkowska – autorka wielu nagradzanych programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i reportaży.


„Magazyn Ekspresu Reporterów” – historia

„Magazyn Ekspresu Reporterów” jest nadawany od 1999 roku w Telewizji Polskiej. Wcześniej audycja była znana jako „Ekspres Reporterów” i emitowano ją w formule reporterskiej od lat 80. XX wieku. 6 października 1999 roku program zadebiutował w formule studyjno-reporterskiej. Casting na prowadzącego wygrał Michał Olszański, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia.  Od 2003 roku jest emitowany na żywo wraz z dyżurem reporterskim w studiu.