Maja Krzyżewska jedzie na Eurowizję Junior 2023

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska wybrała reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023. Została nią Maja Krzyżewska

Triumfatora wyłoniła seria programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. W finale o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów: Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Wykonali oni po jednej piosence z poprzednich odcinków. Decyzją widzów, w głosowaniu sms i jury do drugiej części finału dostali się:  Leon Olek i Maja Krzyżewska. W niej zaśpiewali utwór przygotowany na Konkurs – „I Just Need a Friend”.  Widzowie w głosowaniu SMS wybrali Maję Krzyżewską zwyciężczynią programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”.

Kim jest Maja Krzyżewska?

Maja Krzyżewska to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W ,,The Voice Kids” (VI edycja, Cleo) dotarła do etapu bitew.

Kiedy Eurowizja Junior 2023? Kto skomponował polski utwór?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w Nicei, we Francji w niedzielę, 26 listopada. W poprzednim roku w Erywaniu rywalizację wygrał Lissandro z utworem „Oh maman!”. Uzyskał 205 punktów. Reprezentantka Polski, Laura Bączkiewicz z utworem „To the Moon!” zajęła 10. miejsce.