Majówka w Radiowej Trójce. Koniec Listy Przebojów Trójki. Co zamiast niej?

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Radiowa Trójka przygotowała ramówkę na czas majówki. Będzie w niej obecna muzyka i publicystyka.

Pierwsze dni maja wypełnią rozmowy dotyczące 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, pamięć tamtych wydarzeń, rozmowy o Konstytucji Trzeciego Maja, a przede wszystkim pożegnanie i powitanie Listy Przebojów Trójki. Gościem Renaty Grochal w audycji „Bez Uników” 1 maja o godzinie 9:00 będzie Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Renata Grochal, korzystając z archiwów Polskiego Radia, przywoła atmosferę tamtych wydarzeń. 3 maja „Unia dla kobiet – kobiety Unii”, czyli Renata Grochal porozmawia z kobietami, które pracowały na rzecz integracji europejskiej lub pełniły ważne funkcje  w strukturach UE.

W środę, 1 maja o godzinie 18:05 będzie wyemitowany reportaż Agnieszki Szwajgier z Radia 357 „To nie jest historia o piosence”. Dotyczy on 1999. notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego, którego nie wyemitowano w maju 2020 roku. Po reportażu rozgłośnia zaprezentuje widzom zestawienie utworów z 22 maja 2020 rok. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było. Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek.

Koniec „Listy Przebojów Trójki”. Będzie nowa lista przebojów

Radiowa Trójka kończy historię „Listy Przebojów Trójki”, która powstała w 2022 roku.  Trójka nada „The Best Of LP3” , które ma być pożegnaniem z „Listą Przebojów Trójki”. Dlaczego nadawca rezygnuje z programu?

To będzie pożegnanie z Listą Przebojów Trójki, której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022 kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Trójki. 

Program „Pierwsza Trójka – Lista Przebojów” będzie autorską audycją Piotra Metza. W nim słuchacze będą głosować na ulubione piosenki. Program ma rozszerzyć się o spotkania z artystami, minikoncerty. 3 maja Radiowa Trójka nada zerowe notowanie, a po nim uruchomi głosowanie na pierwsze notowanie, które wyemitują 10 maja. To druga próba przywrócenia audycji w stylu „Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Poprzednia trwała 2 lata i została zakończona w piątek, 26 kwietnia.