Manowska, Dziekan i Tomaszewska spikerkami TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

27 styczniu na antenie TVP w roli spikerki zapowiadającej następne pozycje programowe zadebiutowała Marta Manowska. Natomiast 18 lutego po raz pierwszy jako prezenterka tzw. „Studia oprawy” pojawiła się Agnieszka Dziekan. 21 lutego w tej roli zadebiutowała Małgorzata Tomaszewska.

Marta Manowska jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W przeszłości pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz w „Dzienniku Zachodnim” (regionalna gazeta na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie). W 2014 roku została twarzą Telewizji Polskiej. Prowadzi reality-show „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości”.

Agnieszka Dziekan jest reporterką i pogodynką w „Pytaniu na śniadanie”. Wcześniej pracowała w redakcji „Dzień dobry Polsko”, porannego programu emitowanego w TVP 1. Prezenterkę można było również zobaczyć na antenie TVP3 Wrocław, gdzie prowadziła „Sport” i „Pogodę”.

Małgorzata Tomaszewska jest dziennikarką pracującą w redakcji „Pytania na śniadanie”. W ramach cyklu „Czerwony dywan” opowiada o życiu gwiazd i celebrytów. Dziennikarka do 2016 roku była związana z Telewizją Polsat, gdzie prowadziła prognozę pogody oraz program „Meteoria”. Następnie Tomaszewska dołączyła do Telewizji WP. Była gospodynią magazynu „Pudelek Show”.

Wejścia prezenterskie powróciły do Telewizji Polskiej 3 września 2018 roku. W roli spikerów wystąpili do tej pory: Anna Popek, Agata Konarska, Sylwia Dekiert, Grzegorz Miśtal, Tomasz Kammel oraz Adam Krzykowski.