Marcin Długosz i 4 inne osoby dołączają do TVP Sport

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Marcin Długosz, Wojciech Obrembski, Korneliusz Rzeźwicki, Dominik Pasternak i Bartosz Wieczorek dołączają do zespołu TVP Sport.

Marcin Długosz przeszedł do TVP Sport po tym, jak z końcem 2021 roku opuścił redakcję sportową Super Expressu. Dziennikarz zajmuje się Serie A, w tym głównie sprawami dotyczącymi klubu AC Milan. O nowych osobach w redakcji stacja poinformowała na swoim Twitterze w piątek, 7 stycznia. Gratulacje nowym współpracownikom złożył także dyrektor stacji, Marek Szkolnikowski.

Casting TVP Sport – kim są cztery pozostałe osoby?

Oprócz Długosza do redakcji dołączają cztery inne osoby. One dostały się do TVP Sport w ramach castingu, który trwał do połowy września. Najpierw grupa osób dostała się na staż bezpłatny w listopadzie, część została na staż płatny w grudniu, a od stycznia z wybranymi osobami podpisano umowę B2B/umowę zlecenie. Szczegóły castingu były dostępne na stronie e-recruitera TVP.

Wojciech Obrembski jest osobą, która dostała się do TVP spoza mediów. Pierwszego tweeta zamieścił na Twitterze w poniedziałek, 8 listopada. W redakcji ma zajmować się piłką nożną, MMA oraz e-sportem.

Dominik Pasternak i Bartosz Wieczorek byli wcześniej związani z portalem polskapilka.pl. Pasternak zajmował się w redakcji 2. ligą.  W TVP Sport ma komentować spotkania 2. ligi, które transmituje Telewizja Polska. Wieczorek będzie poruszać tematy dotyczące piłki nożnej.

Do redakcji dołącza także youtuber. Jest to Korneliusz „N3jxiom” Rzeźwicki.  W piątek, 7 stycznia na swoim kanale ma 473 tysiące subskrypcji, a kanał „N3jxiom Games!” ma 73,2 tysiąca obserwatorów.  Na stronie TVP Sport publikował różne treści, m.in. informacje ze skoków narciarskich. Jest także jednym z koordynatorów corocznego, 50-godzinnego streama charytatywnego „Fantasy Pomaga”, gdzie youtuberzy zajmujący się grą FIFA, a zrzeszeni w Ekipie Fantasy zbierają pieniądze na chore dzieci.