Marcin Grzywacz od 1 września w redakcji sportowej Radiowej Trójki

  • Polskie Radio
Autor: rafs

Dziennikarz i komentator sportowy Marcin Grzywacz od 1 września br. dołączy do sportowej redakcji Trójki.

To bardzo dobry transfer i cieszę się, że udało się go sfinalizować w tym okienku transferowym – mówi Paweł Kwieciński, p.o. Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. – Marcin Grzywacz to bardzo dobry playmaker, umie czytać grę, rozumie kolegów na boisku i będzie ogromnym wzmocnieniem drużyny Trójki. Cieszę się, że w naszym zespole pojawiają się właśnie tacy fachowcy

Marcin Grzywacz jako dziennikarz pracuje od 1997 roku. Jego pierwszą redakcją był dział sportowy Faktów TVN. Współpracował również z redakcją zagraniczną TVN. Następnie jako reporter i współproducent programów pracował w Wizji Sport. Pisał również dla redakcji sportowej Super Expressu.

Podejmując po raz pierwszy pracę na stałe w radio, chciałbym wykorzystać swoje doświadczenia z innych mediów i oprzeć nasz kontakt ze słuchaczami nie tylko o antenę, która pozostanie bez wątpienia najważniejszym spoiwem, ale również o media społecznościowe. Chciałbym zaprosić wszystkich słuchaczy do współpracy przy tym projekcie – komentuje Marcin Grzywacz.

Od 2006 roku współpracuje z telewizją Sportklub, w której komentuje wydarzenia sportowe z wielu dziedzin. W latach 2007-2008 współpracował przy tworzeniu kanału informacyjnego Polsat News. Od 2015 roku jest stałym współpracownikiem kanałów sportowych Eleven Sports. W nich jest komentatorem przede wszystkim piłki nożnej w wydaniu angielskim i francuskim, ale również sportów samochodowych, w tym DTM.