Marcin Kowalski wraca do TVP INFO. Powrót po 8 latach

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Marcin Kowalski od niedzieli, 11 lutego br. wrócił na antenę TVP INFO jako jeden z prowadzących serwisów pasma „INFO Dzień”. To jego powrót na antenę publicznej stacji po ośmiu latach. Od marca 2016 roku pracuje jako doradca ds. mediów i komunikacji, współpracował w tym czasie m.in. z partią Nowoczesna jako szef biura komunikacji.

Marcin Kowalski związany jest z mediami od 2001 roku. Swoją karierę rozpoczynał jako dziennikarz radiowy w Radio Zet, a później w Radio Kolor. Następnie w latach 2002-2006 oraz 2012-2014 był dziennikarzem Radia PIN, a później zastępca redaktora naczelnego. Współpracował również z kanałem TVN CNBC Biznes od początku powstania stacji do czerwca 2012 roku.

W 2014 roku dołączył do redakcji Telewizji Polskiej, gdzie prowadził m.in. serwisy informacyjne, programy ekonomiczne oraz pasmo poranne. Pod koniec lutego 2016 roku został zwolniony z publicznej telewizji. Od marca 2016 roku rozpoczął własną działalność jako doradca ds. mediów i komunikacji. Jak sam opisuje, zajmował się planowaniem i realizacją szkoleń w zakresie wystąpień medialnych oraz organizacją paneli dyskusyjnych i konferencji.

Dziennikarstwo a polityka

To nie pierwszy przypadek powrotu z polityki do dziennikarstwa. Monika Borkowska, dziennikarka m.in. TVP INFO i TVP Polonia w maju 2017 roku zrezygnowała z pracy i została dyrektorem biura prasowego Kukiz ‘15.  Rok później startowała w wyborach z drugiego miejsca listy PiS do Rady Miasta Skierniewice. W okolicach 2020 roku powróciła do łódzkiego ośrodka Telewizji Polskiej. Od czerwca 2023 roku do 19 grudnia tego samego roku była gospodynią m.in. „Jak oni kłamią” i „Minęła 20” w TVP INFO oraz reporterką głównego wydania „Wiadomości TVP1”.