Marcin Walter dołącza do RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

Nowa osoba w redakcji radia RMF FM. Do ekipy stacji dołącza Marcin Walter.

Dziennikarz dołączy do grupy wydawców rozmów publicystycznych rozgłośni. Z mediami jest związany od 1999 roku. Do RMF FM przechodzi z warszawskiego Radia Kolor, gdzie od marca 2022 roku był szefem newsroomu.

Walter, sukcesy i wydarzenia międzynarodowe

Wcześniej przez 9 lat był dziennikarzem informacyjnym w Radiu ZET. Był reporterem warszawskim stacji, potem reporterem zagranicznym, szefem redakcji zagranicznej i zastępcą dyrektora informacji. W 2011 roku relacjonował z Londynu ślub księcia Wiliama i księżnej Kate, a w 2009 roku ze szwajcarskiego Gstaad opisywał okoliczności zwolnienia z aresztu Romana Polańskiego i osadzenia go w areszcie domowym w willi w Alpach. Natomiast w 2012 roku był nominowany do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż „Dni gniewu” opisujący rewolucję na placu Tahrir w Kairze w 2011 roku.

Jako reporter zagraniczny relacjonował także z Tokio w 2011 tuż po tsunami i uszkodzeniu elektrowni w Fukushimie. Z Oslo relacjonował proces Andersa Breivika, a z Mediolanu Sylvio Berlusconiego. W 2013 roku z Watykanu Walter nadawał korespondencje z abdykacji papieża Benedykta XVI.  W latach 2016 -2019 pracował w Ringier Axel Springer Polska, gdzie był zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt i p.o. redaktorem naczelnym.