Marcin Zaborski

Marcin Zaborski przechodzi z RMF FM do TVN24. Poprowadzi weekendowe rozmowy

mbog

Marcin Zaborski od września dołącza do zespołu TVN24. Dziennikarz poprowadzi m.in. sobotnie rozmowy na antenie stacji.

Marcin Zaborski przez ostatnie 5 lat pracował w stacji RMF FM, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami. Dziennikarz był także związany przez kilkanaście lat z radiową Trójką i programem „Salon polityczny Trójki”. Ponadto prowadził „Cafe Historia” w TVP Historia oraz pisał artykuły do Dziennika Gazety Prawnej i Newsweek – Psychologia. Jest doktorem nauk humanistycznych, politologiem. Dziennikarz jest też autorem kilku książek, m.in. „Biuro Myśli Znalezionych”.

Zaborski w sobotnich porankach po godzinie 9:00 rozmawiać będzie z politykami. Poza cotygodniowymi wywiadami, dziennikarz dołączy także do prowadzących niedzielne debaty w TVN24 poświęcone sprawom społecznym i politycznym.

Poważnie traktujemy nasze nowe hasło „Twoim prawem jest wiedzieć” i wynikające z niego zobowiązanie wobec widzów. Z radością więc witamy na naszym pokładzie jednego z najlepszych w Polsce ekspertów od wywiadów, który zadebiutuje w telewizji – mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.

Przede mną nowe wyzwania, ale wciąż te same zasady. Cieszę się, że będę mógł rozmawiać z naszymi Gośćmi, przypominając im dawne obietnice, czytając ich programy polityczne – nierzadko przez nich zapomniane – i próbując pokazać, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Niezależnie od tego, kto je podejmuje – mówi Marcin Zaborski.

Marcin Zaborski zadebiutuje w TVN24 4 września.

TVN24 logo

TVN24

Telewizja informacyjna należąca do TVN Grupa Discovery. Stacja rozpoczęła nadawanie 9 sierpnia 2001 roku. Na antenie TVN24 emitowane są serwisy informacyjne, sportowe i biznesowe, programy publicystyczne oraz audycje z prognozą pogody. Twarzami kanału są: Andrzej Morozowski, Monika Olejnik, Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki.