Marczyk, Gospodarczyk, Widłak i Dymurski pojadą w Królewskim Rajdzie Skandynawii. Transmisja w Motowizji

  • Telewizja
Autor: mab

W dniach 13-15 czerwca odbędzie się Królewski Rajd Skandynawii z udziałem światowej klasy zawodników. Motowizja pokaże na żywo wszystkie odcinki specjalne trzeciej, szutrowej rundy mistrzostw Europy, na których nordycka elita zmierzy się z czołowymi uczestnikami cyklu FIA ERC.

Do nadchodzącego rajdu w Szwecji zgłosiły się 42 załogi, a ściganie rozpocznie się w czwartek wieczorem na pokazowym oesie w Karlstad. W najmocniejszej klasie Rally2 widzowie zobaczą 23 samochody. Bez wątpienia elektryzować będzie pojedynek między członkami legendarnej rodziny Solbergów, w tym zeszłorocznego zwycięzcy Olivera Solberga.

W Królewskim Rajdzie Skandynawii po raz pierwszy wystartują Polacy. W najmocniejszej stawce zobaczymy duet ORLEN Team, dysponujących Škodą Fabią RS Rally2, Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka, a o kolejne solidne punkty w kategoriach ERC3 i Fiesta Rally Trophy powalczą Igor Widłak i Daniel Dymurski.

Mimo że to bardzo młody rajd, odbywający się po raz drugi, to od razu ustawił wysoką poprzeczkę wszystkim innym. Trasy Królewskiego Rajdu Skandynawii są wręcz stworzone do rajdowej rywalizacji. Liczymy na bardzo dobre wyniki Miko z Szymonem oraz Igora i Daniela – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Wszystkie odcinki specjalne Królewskiego Rajdu Skandynawii na żywo pokaże Motowizja. Gośćmi specjalnymi na antenie będą Jarosław Szeja i Hubert Laskowski. Towarzyszyć im będzie stały skład komentatorski Motowizji: Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Michał Adamiuk, Krzysztof Woźniak i Marcin Wyrzykowski.