Marek Kacprzak przechodzi z Polsat News do Wirtualnej Polski

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Marek Kacprzak rezygnuje z pracy w Polsat News. Dziennikarz przechodzi do zespołu Wirtualnej Polski. Kacprzak był związany z kanałem informacyjnym Polsatu od startu stacji, czyli od czerwca 2008 roku.

W Polsat News prowadził: „Nowy dzień”, „To był dzień”, „To był dzień. Otwarcie”, „Wydarzenia, opinie, komentarze”, „Dzień Wydarzeń”, „Informacje” oraz „Informacje dnia”. Był współgospodarzem wieczorów wyborczych i wydawcą programów.

W rozmowie z tvpolsat.info Marek Kacprzak tłumaczył, że „dobry dziennikarz to ktoś, kto pytając jest ciekawy odpowiedzi. Ktoś, kto wiecznie pyta. Nie tylko rozmówców, ale i siebie. Ktoś, kto wiecznie poszukuje nowej wiedzy”. Podkreślał, że „to nie jest zawód, to sposób na życie”.

Marek Kacprzak karierę dziennikarską rozpoczął w 1994 roku. Najpierw był związany z radiem: Radiem Parada, Radiem Classic, Radiem Echo i RMF FM. W 2003 roku rozpoczął karierę telewizyjną jako reporter magazynu „Uwaga” w TVN. Później pracował w TVN24 na stanowisku wydawcy. W 2005 roku, przez 2 lata, był związany z redakcją „Wydarzeń” Polsatu (wydawca i prezenter). W 2007 objął stanowisko szefa działu Kraj w „Polska The Times”.