Marek Kacprzak w Telewizji Polskiej. Nie jako dziennikarz

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Marek Kacprzak ma nową pracę. Dołączył bowiem do Telewizji Polskiej. Nie jest jednak z nadawcą publicznym związany jako dziennikarz. Jak informuje dziennikarz portalu gazeta.pl Jacek Gądek, Kacprzak dołączył do Biura Spraw Korporacyjnych TVP.

Jego szefem jest Daniel Gorgosz, którego minister Bartłomiej Sienkiewicz wyznaczył na likwidatora spółki. On nie został jednak jeszcze zatwierdzony przez sąd. Podobna sytuacja dotyczy Tomasza Syguta, który ma pełnić funkcję dyrektora generalnego Telewizji Polskiej. Wniosek został odrzucony w pierwszej instancji. Obecnie trwa postępowanie w drugiej.

Marek Kacprzak od 30 kwietnia 2021 roku do końca 2023 roku pełnił funkcję rzecznika klubu parlamentarnego Lewicy. W przeszłości jako dziennikarz współpracował z Polsat News do 28 lutego 2018 roku (prowadząc m.in. „Nowy Dzień”, „To był dzień”, „Wydarzenia Opinie Komentarze” i „Informacje”) oraz z Wirtualną Polską do końca grudnia 2020 roku („Tłit”, „WP Raport”, „WP News”). Oprócz swojej działalności dziennikarskiej był również wykładowcą akademickim.

Politycy PiS stopniowo wracają do Telewizji Polskiej

Prawo i Sprawiedliwość stopniowo wraca do obecności w programach publicystycznych Telewizji Polskiej. Największy klub parlamentarny bojkotował je z uwagi na wydarzenia związane z przejęciem nadawcy publicznego na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 roku przez nową ekipę rządzącą. W rozmowie porannej Justyny Dobrosz-Oracz w środę, 28 lutego gościem był senator klubu PiS Jacek Włostowicz. Przedstawiciela tej partii nie zabrakło również w wyjazdowej rozmowie Macieja Zakrockiego z Parlamentu Europejskiego. Jego gośćmi byli Jarosław Kalinowski z PSLu i Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa z PiS.

Na ten moment nie ma jednak oficjalnej decyzji partii co do tego, czy politycy mogą uczestniczyć w programach Telewizji Polskiej. Warto przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość nie przyjmuje od wielu tygodni zaproszeń do programów „Forum” czy też „Woronicza 17” na antenie TVP Info. Na znak tego, że miejsce czeka, w studiu jest pusty fotel.