Marek Szkolnikowski odchodzi z TVP Sport. Znamy jego następcę

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Zmiany w TVP Sport. Ze stacji odchodzi jej dyrektor, Marek Szkolnikowski.

Szkolnikowski objął stery stacji w 2017 roku. Przez siedem lat do TVP Sport wróciły prawa do Ligi Mistrzów UEFA i piłkarskich mistrzostw Europy, pozyskano prawa do lekkoatletyki na wyłączność, a także biathlonu. Stacja zdobyła sublicencje na igrzyska olimpijskie, poszerzyła również portfolio o siatkówkę reprezentacyjną, a także o gale boksu zawodowego i mieszane sztuki walki. Stacja nadawała także turnieje darterskie PDC. Równocześnie stracono m.in. prawa do Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Były dyrektor TVP Sport w opublikowanym na portalu X (dawniej Twitter) oświadczeniu podziękował widzom, a także przedstawił swoje zasługi.

Nowe szefostwo TVP Sport – jest znana twarz

Według informacji portalu WP SportoweFakty i Szymona Jadczaka, nowym dyrektorem TVP Sport został Krzysztof Zieliński. Jest on wiceszefem biura spraw korporacyjnych ds. projektów strategicznych TVP. Jego zastępcą będzie Sebastian Staszewski, który do tej pory pracował w redakcji sportowej Interii. Zadaniami nowego szefostwa będzie uporządkowanie kwestii licencji i praw do transmisji, postawienie na rozwój treści w internecie oraz wychowywanie nowych młodych talentów dziennikarskich.

Sebastian Staszewski odniósł się do informacji na portalu X, zamieszczając wpis, w którym dziękuje za zaufanie szefa mediów państwowych, a także poprzedniego pracodawcy, czyli Grupy Interia. Staszewski zapowiedział, co szykują z redakcją na najbliższe miesiące.

Kim jest Marek Szkolnikowski?

Marek Szkolnikowski w latach 2017-2023 był dyrektorem TVP Sport. Od 2007 roku był zatrudniony jako dziennikarz TVP Sport, był także wicedyrektorem stacji, gdy szefował nią Włodzimierz Szaranowicz. Jest prawnukiem Józefa Szkolnikowskiego, pierwszego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej.